13°

У Рівному хочуть закрити протезно-ортопедичний цех, натомість побудувати багатоповерхівку

Понад тиждень Рівненський протезно-ортопедичний цех, що на вулиці Павлюченка у Рівному — без світла. Його відключили за борги. Адже держава припинила фінансування цеху. 

Проблему порушив у соцмережі Фейсбук рівненський журналіст, викладач Острозької академії, секретар національної спілки журналістів України  Віталій Голубєв. Адже ортопедичного взуття потребує його трирічна донька. І тепер його не можуть пошити ні в борг, як це вже було на початку року, ні за гроші.

Віталій Голубєв розповів:

– Працівники цеху кажуть: звертались до всіх можливих інстанцій, але безрезультатно.

Після мого минулорічного поста на цю саму тему готував звернення наш місцевий нардеп Дмитро Соломчук. Були сюжети на центральних телеканалах — усе марно.

Злі язики кажуть: підприємство готують до банкрутства. За однією з версій, на місці головного офісу у Львові є наміри збудувати житловий квартал.

Журналіст обурений:

Мені і тисячам таких, як я, просто потрібно мати можливість користуватися правом, яке нам гарантує законодавство України.

Дитячі ніжки не можуть чекати, поки у Верховній Раді визначать процедуру приватизації такого роду казенних підприємств. Або поки у Рівненській облдержадміністрації знайдуть можливість втрутитися у ситуацію.

Він нагадав, що

при Порошенку протезний цех так само лихоманило.

І зауважив:

По-моєму, тут немає політики. Просто є інваліди, які втратили кінцівки на війні й потребують протезів. Є діти з інвалідністю, яким для повноцінного життя потрібне особливе взуття.

А є — чиновники з інвалідністю совісті. І на превеликий жаль, сьогодні доля протезного цеху найбільше залежить саме від цієї категорії людей. 

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко цю проблему на брифінгу прокоментував так:

Цех юридичної особи в Рівному не має. Керівник перебуває у Львові, підприємство — у підпорядкуванні Міністерства соцполітики.

Ми, звичайно, вели певні переговори про продовження роботи цього підприємства. Але рішення про подальшу роботу ухвалює орган управління, Міністерство соціальної політики. 

Джерело: Радіо Трек