23°

У Рівному на честь 140-го дня народження вшанували пам’ять С. Петлюри

У Рівному вшанували річницю від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, Голови Директорії, Головного Отамана Військ і Флоту Української Народної Республіки.

З цієї нагоди біля пам’ятного знаку Симону Петлюрі у Рівному зібралися влада, військові, громадськість. Присутні вшанували пам’ять державного діяча та поклали квіти.

До слова, вулиця Симона Петлюри в Рівному названа на честь Голови Директорії УНР, який бував у місті в часи Перших визвольних змагань та виступав на мітингах перед громадою саме на цій вулиці. Тут також встановили пам’ятник Симону Петлюрі.

Історична довідка Український інститут національної пам’яті

Симон Петлюра народився 22 травня 1879 року у Полтаві. Зі студентських років брав активну участь в українському суспільно-політичному житті. Після формування в червні 1917 року першого уряду УНР очолив військове відомство і всю енергію спрямував на створення українських збройних сил.

Не погоджуючись з політикою Голови Генерального Секретаріату Володимира Винниченка щодо принципів формування українського війська, подав у відставку і вийшов з уряду. Це була чи не перша політична відставка в українській політиці у ХХ ст.

У травні 1919 року очолив Директорію УНР. У важких внутрішніх і зовнішніх умовах керував збройною боротьбою проти російських більшовицьких і білогвардійських військ. Робив усе можливе, аби запобігти єврейським погромам.

Енергія та наполегливість Петлюри визначили його безперечний авторитет як лідера українського національного руху й після поразки Української революції 1917–1921 років. Слово «петлюрівщина» на довгий час стало вживатися на означення боротьби за незалежну Україну.

Постать Симона Петлюри викликала острах у комуністичного режиму.

25 травня 1926 р. у Парижі його розстріляв більшовицький агент С. Шварцбард.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА