16°

У Рівному обговорили, як працює адміністративно-територіальна реформа

На колегії Рівненської ОДА сьогодні озвучили результати першого моніторингу за новими критеріями та розповіли, наскільки ефективно працює місцева влада. До уваги беруться 30 показників.

Таким чином, присутні дізналися, які міста та райони – в лідерах, а які «пасуть задніх».

За інформацією прес-служби Рівненської обласної ради, про підсумки роботи галузей господарського комплексу Рівненщини слухали і керівники обласної ради. Участь у колегії взяли голова ради Олександр Данильчук, перший заступник голови Сергій Свисталюк та заступник Олексій Бучинський.

Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко оголосив, що найкращі результати за усіма в сумі показниками у І півріччі показали м. Рівне, Костопільський та Сарненський райони. Найнижчі оцінки отримали м. Острог, Млинівський та Дубровицький райони. Під час моніторингу оцінювали, зокрема, розвиток господарського комплексу, фінансово-бюджетну сферу, впровадження реформ децентралізації та дерегуляції, доходи, зайнятість та умови життя людей, освіту, медицину, галузі культури та спорту.

Крім того, члени колегії обговорили стан щодо впровадження на Рівненщині адміністративно-територіальної реформи. Стало відомо, що 6 районів області вагаються щодо доцільності таких об’єднань і не створили жодної ОТГ. Серед причин спротиву, які озвучили під час колегії, –  небажання окремих голів сільських рад втрачати сфери впливу, а також недостатня роз’яснювальна робота на місцях. Тож доручили районним керівникам активніше працювати в цьому питанні.

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp