У Рівному погіршилась ситуація з захворюванням на кір | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
01-11-2018  10:22
У Рівному погіршилась ситуація з захворюванням на кір

Як ми уже повідомляли, у Рівному зросла кількість хворих на кір. За один тиждень з двох госпіталізованих кількість хворих зросла до 14 (з яких 8 – це діти). Щоправда, звернень було більше, але не всі хворі були госпіталізовані. 

У ці хвилини керівництво МОЗ та Центру Громадського здоров’я скликало терміново селекторну нараду. У рівненській студії – представники управління охорони здоров’я на чолі із заступницею голови ОДА Світланою Богатирчук – Кривко. 

Нині в Україні вже 35 тисяч хворих на кір, 15 з яких померли. В Міністерстві охорони здоров’я України відзвітували, що за минулий тиждень на кір в Україні захворіли 1319 людей. 

Як розповів виданню “7 днів” начальник управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому Віктор Іськів, “у попередні роки було чимало відмов від вакцинування дітей, крім того були періоди, коли в поліклініках не було необхідних медпрепаратів, тому діти пропускали планові щеплення. Однак упродовж двох останніх років проблем із вакцинами немає. Вони є в усіх центрах медико-соціальної допомоги. Підкреслю, що від вакцини проти кору виробництва Бельгії за два роки, доки ми нею користуємося, ускладнень чи серйозних побічних реакцій зареєстровано не було. Аби зупинити поширення вірусу, необхідно, щоб існував колективний імунітет. Це можливо, якщо щеплено 95 відсотків населення. На жаль, в Україні ситуація не така. Торік від кору було щеплено лише 60 відсотків мешканців. Та останнім часом люди, налякані зростанням захворюваності на кір, почали робити щеплення. Тож ситуація дещо покращилася, але до необхідного рівня ще далеко.

Щеплюватися від кору мають не лише діти, а й дорослі. Їм потрібно проводити ревакцинацію раз на 10 років. Однак нині вакцини для них немає не лише в Рівному, а й в інших містах України.”

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
-4C°
3м/с