У Рівному поширюють матеріали проти кандидата в Президенти Зеленського
Деякі із цих матеріалів порушують виборче законодавство, зокрема, в них відсутні вихідні дані або вони розповсюджують завідомо неправдиві відомості.
Впродовж 12 – 17 квітня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували листівки та газети, що мають ознаки прихованої агітації проти кандидата на посаду Президента Володимира Зеленського.
Вказані листівки не містять вихідних даних, відтак не можливо одразу встановити їх замовника.
Також у Рівному невідомі особи в жителах та сумками «Ми йдемо своїм шляхом! Петро Порошенко» поширювали друковані агітаційні матеріали, що мають ознаки «чорного піару» проти кандидата на пост Президента Володимира Зеленського.
Газета «Україна молода. Спецвипуск квітень 2019» з назвою «Перед вибором» містить низку публікацій «проти» кандидата на посаду Президента.
У ч. 1 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено, що передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України.
Нагадаємо, відповідно до ч. 16 ст. 69 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України» кандидат на пост Президента України може на власний розсуд виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів свого виборчого фонду. Партія, яка висунула кандидата, може виготовляти друкований матеріал передвиборної агітації кандидата з використанням обладнання, що їй належить. Кандидат на пост Президента України може у такий же спосіб виготовляти матеріали своєї передвиборної агітації. Відомості, що містяться у цих матеріалах, повинні відповідати вимогам закону.
Окрім того, у ч. 5 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено, що забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Засіб масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку кандидат вважає недостовірною, не пізніш як через три дні після дня оприлюднення, зобов’язаний надати кандидату можливість її спростувати.