6°

У Рівному пожежники не можуть доїхати на виклики через недоступні двори

У Рівному є близько двадцяти дворів, куди пожежні автомобілі не можуть доїхати через самовільно встановлені перешкоди. Про це повідомив начальник пожежно-рятувального загону Служби порятунку Олександр Ребров. Часто доїхати до пожежі рятувальникам заважають неправильно припарковані авто.

Самовільно встановлені у дворах рівненських багатоповерхівок бетонні блоки, клумби, шлагбауми, металеві стовпчики та обмежувачі руху заважають рятувальникам вчасно дістатися на місце виклику. Про це на брифінгу 23 вересня розповів Олександр Ребров.

“Є близько двадцяти таких адрес, де є такі випадки. На це ми готуємо відповідну інформацію, листи органам влади, балансоутримувачам. Десь вдається цю проблему ліквідувати, десь не вдається, тому що люди виходять і спричиняють супротив”, – сказав Олександр Ребров.

Проблему для рятувальників також створюють припарковані у невстановлених місцях автівки.

“Буквально 19 числа на вулиці Коновальця був випадок: була пожежа, у дворі був поставлений транспорт і наша спецтехніка не могла проїхати. Хлопці взяли вогнегасники й ліквідували. Добре, що це було незначне загоряння”, – додав Олександр Ребров.

Боротися з водіями, які неправильно паркують авто, могла б муніципальна варта, – зазначив заступник начальника патрульної поліції області Андрій Ліснічук. Згідно з його словами, у розпорядженні муніципальної варти, на відміну від патрульних, буде евакуатор. Ним можна буде прибирати автівки.

“Прибудинкові території знаходяться за межами “червоних ліній”, тому на цьому наша компетенція завершується. Ми не можемо вирішити проблему через присутність поліцейського – правопорядок має бути в голові водія. Повинні бути створені в місті умови, які б дозволили притягнути водія до відповідальності”, – повідомив Андрій Ліснічук.

Відсутність у місті парковок змушує водіїв паркуватися з порушеннями, – пояснив заступник голови Ради голів ОСББ Рівного Анатолій Овчинніков.

“Тут, безумовно, потрібно наводити лад зі свідомістю, це по-перше. По-друге: міська влада повинна створювати умови – якщо у мене є вибір, то я можу поставити на стоянку. Якщо я живу на Макарова, то навіщо мені стоянка на мототреці, мені вона не потрібна”, – розповів Анатолій Овчинніков.

Начальник міського управління транспорту Іван Фурлет сказав, що аби забезпечити усіх автомобілістів Рівного місцями для паркування потрібно мільярд гривень.

“Без сумніву автомобіль – це невід’ємна складова міста. Люди мають право забезпечити для нього доступ, але цей доступ має бути врегульованим і Рівне працює у напрямку напрацювання політики контролю. Зокрема, створюється муніципальна варта”, – повідомив Іван Фурлет.

Також він додав: в управлінні транспорту розробляють правила паркування. Це стосується і платних стоянок.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp