9°

У Рівному презентували книгу “Колядки та щедрівки рівненського Полісся”

У Рівному відбулася презентація книги “Колядки та щедрівки рівненського Полісся”. Автор збірки – заслужений працівник культури України, фолькльорист Віктор Ковальчук.

Книга містить тексти колядок, щедрівок, побажань, віншувань, посівань для хлопчиків, більшість з яких записана на рівненському Поліссі. Більшість творів публікуються вперше.

Крім того, книга містить етнографічний матеріал про те, як жителі Рівненщини відзначали свята Щедрого вечора та Водохреща.

“Завдяки багаторічній кропіткій роботі автора збірки автентичні колядки та щедрівки рівненського Полісся стануть відомі багатьом. Матеріали книги будуть цікавими українським родинам напередодні свят, а також фольклорним колективам”, – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

Частина тиражу збірки буде передана бібліотечним закладам Рівненщини.

Книга “Колядки та щедрівки рівненського Полісся” – це унікальний збірник народної творчості, який відтворює особливості різдвяних обрядів та звичаїв Рівненщини. Вона стане цінним доповненням до бібліотек та книгозбірень, а також подарує читачам незабутні враження від святкування Різдва Христового.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp