У Рівному провели семінар, де розповіли, як вживання алкоголю під час вагітності впливає на народжену дитину
Дві дитини на 1000 новонароджених має фетальний алкогольний синдром (ФАС). Така статистика у США. В Україні такий діагноз має дві сотні дітей щороку.
Запобігти ФАС можна, якщо відмовитися від алкогольних напоїв під час вагітності. Про це йшла мова під час семінару, що організували спеціалісти медико–генетичного центру, що у Рівненському діагностичному, для освітян області.
«Вчителі мають розповідати, зокрема, на уроках валеології як запобігати вродженим вадам»,- розповідає завідувачка медико – генетичним центром Любов Євтушок.
Серед рекомендацій для тих, хто планує завагітніти – щоденно вживати 0,4 мг фолієвої кислоти, відмовитися від алкогольних напоїв, щепитися проти краснухи. Наразі вроджені вади – головна причина смертності дітей до року.
Заступник головного лікаря Діагностичного центру Ігор Шумлянський звернувся до вчителів:
“Ви могли б бути діагностами, бо й батьки не завжди знають, коли у дитини синдром ФАС».
Фетальний алкогольний синдром – це наслідок впливу алкоголю на дитину. Щоб виникли фізичні та неврологічні вади – достатньо однієї вечірки з розпиттям міцних напоїв. Під час ФАС наступають функціональні зміни – гіпотонус, зниження пізнавальних функцій, порушення виконавчої функції та мовного розвитку. Окрім того, спостерігають й неврологічні зміни. Просте додавання чисел колосально виснажує дитину. Із синдромом ФАС 16-річна дитина буде поводитися, як 8-річна.