19°

Суспільне

У Рівному провели урологічну операцію півторамісячній дитині

У Рівному вперше провели урологічну операцію півторамісячній дитині. Оперували дівчинку 28 грудня лікарі Рівненської обласної дитячої лікарні та Київського інституту педіатрії, акушерства та гінекології. У немовляти вроджена патологія сечової системи, тому оперувати потрібно було терміново, аби дівчинка мала шанси на повноцінне життя,  пояснили лікарі.

Діагностували патологію сечової системи у прооперованої дитини ще в утробі матері.

“Це була дівчинка 1,5 місяця з уродженою вадою сечової системи – гідронефроз. Ступінь була важка, тому потребувала хірургічного лікування саме в цьому віці. Якщо не зробити цю операцію – можна було втратити нирку”, – розповів дитячий лікар-уролог Інституту педіатрії, акушерства та гінекології (м.Київ) Максим Пономаренко.

Операція за участі київських фахівців тривала дві години.

“Операційна бригада – це троє лікарів, лікар-анестезіолог, анестезистка, операційна сестра і та, хто нам допомагає – молодші медсестри. Тобто це не одна людина, це цілий склад. Маю надію, що ще трохи буду з ними співпрацювати, але маю надію, що колись зможу працювати самостійно”, – каже дитяча лікарка-уролог Рівненської обласної дитячої лікарні Тетяна Безручко.

Наразі півторамісячна дівчинка знаходиться в реанімації, прооперована нирка почала функціонувати. За її станом лікарі будуть стежити до повноліття.

У обласній дитячій лікарні проводять операції сечової системи четвертий рік.

“Раніше в нас такі операції проводилися, в тому числі, і лапароскопічні у дітей старшого віку. Чим раніше оперуються такі вади розвитку – тим кращий функціональний і відстрочення результатів таких дітей”, – сказав завідувач хірургічного центру Микола Поліщук.

Джерело: Суспільне