
У Рівному священника «звільнили через аморальність»

У Рівному священника Петра Остапчука, який правив у мікрорайоні Золотіїв, заборонили в служінні. Відповідний указ з’явився на сайті Рівненсько-Волинської єпархії ПЦУ. Керуючий єпархією зазначив, що причиною стала аморальна поведінка панотця. Той у свою чергу заявив, що звернеться до суду і теж “має питання” до поведінки єпископа.
Журналісти Суспільного спілкувались із двома сторонами: розмова з єпископом Гавриїлом, який і підписав відповідний указ, тривала чотири хвилини. Розмова зі священником Петром Остапчуком – 52. Зазначимо, що парафію в Золотієві священник очолює з 2002-го року, спершу це була автокефальна церква, а після Об’єднавчого Собору у грудні 2018-го стала парафією Православної церкви України.
Позиція єпископа
Зі слів єпископа Гавриїла, проблеми зі священником буцімто тривали десяток років і почались ще до того, як нового керівника призначили на кафедру у 2018-му році.
Я говорив з отцем Петром, хотів мирно це зробити, Єпархіальна рада з ним говорила. Але він не хоче слухати нікого. Причина головна – він двічі був одружений і згідно канонів Церкви не може бути священником. Почалась аморальність життя, він розвівся і з тією, і з тією, – сказав Суспільному єпископ Гавриїл.

Владика також додав, що прихильниками отця на парафії залишилось “усього кілька жінок”.
“В нього немає там з ким робити проблем. Я призначив іншого священника, в неділю вже буде богослужіння надворі. Наша громада канонічна і вже має іншого священника”, – каже єпископ.
Позиція священника
Отець Петро Остапчук з самого початку майже годинної розмови зазначив, що, на його думку, вчиняється спроба рейдерського захоплення храму. Він вважає, що громаду обманом збурили проти нього і почалось це ще з літа 2019-го. А причиною, припускає, може бути, серед іншого, і 10 соток землі, що біля церкви.
“На мене написали скаргу. Знаєте, не так смішно, як гірко читати ту скаргу, просто Сатана сміється. І на підставі цієї скарги, без всякого розслідування, він (єпископ,-ред.) мене раптово знімає з настоятельства церкви”, – каже панотець.
Священник Петро Остапчук також розповів, що коли зрозумів, що примирення з єпископом не буде, то намагався змінити єпархіальну юрисдикцію. Однак, спроба перейти з Рівненсько-Волинської єпархії в підпорядкування Рівненсько-Острозької успіхом не закінчилась.
Суспільне попросило прокоментувати панотця мотивацію його заборони в служінні – аморальність. Натомість він попросив подати його публічне питання з цього приводу до підписанта указу:
А як, на вашу думку, владико, митрополит Іоан Бондарчук, засновник автокефальної церкви в Україні, прийняв канонічну сповідь у Петра Остапчука і спряв моєму вступу до семінарії. Невже цей митрополит не є розумнішим за вас, коли благословив на священство?! Потому митрополит Данило висвятив мене. Невже він не розумніший за вас, коли прийняв мою сповідь? Чому ви виносите сміття в інформаційний простір?, – каже священник.
Під час розмови панотець неодноразово повторював, що і у нього є претензії до поведінки та життя єпископа і про них говоритиме на суді.

На парафії в Золотієві, додав священник, найближчої неділі, 21 червня, також планують провести парафіяльні збори, де обговорять ситуацію, що склалась.
Нагадаємо, випадок заборони у служінні священника ПЦУ в Рівному був у червні 2019-го року. Тоді за участь у “несанкціонованому псевдоцерковному деструктивному зібранні у Свято-Володимирському соборі 20 червня” архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон “звільнив” протоієрея Віталія Друзюка. Духівник був настоятелем Всіхсвятської парафії на вулиці Шухевича. Сам священник сказав, що цього указу не визнає, адже залишається вірним патріарху УПЦ КП Філарету.
Джерело: Суспільне