3°

Rivne Media Рівне Медіа

У Рівному тролейбуси “б`ють” струмом пасажирів: хто за це відповідає та як діяти

Нещодавно мешканка Рівного звернулась до медиків “швидкої” та стверджувала, що її вдарило струмом у тролейбусі. За її словами, вона трималась вологими руками за поручні, внаслідок чого отримала електротравму. Під час огляду пацієнтки працівники “екстренки” не виявили ознак ураження струмом.

Випадки травмування струмом у громадському транспорті непоодинокі. Зокрема, у редакцію Рівне Медіа зі скаргою звернулась рівнянка Лілія Александрова. За словами жінки, вона також стала жертвою аналогічної ситуації. Інцидент стався 20 січня. 

“Струм був невеликої напруги, тож я обійшлась переляком і трохи забоями, коли падала на сходи,  мене відпустив струм. Я їхала тролейбусом №3. Він потім знявся з маршруту”, – розповідає жінка. 

Рівнянка зазначає, що раніше не знала про такі випадки, і застерігає людей бути обережними у громадському електротранспорті. 

Ми запитали у керівника “Рівнеелектроавтотрансу” Валентина Ткачука, чи були у місті випадки удару струмом пасажирів тролейбусів та хто відповідальний за це.

“Щодо ситуації у вівторок – медики не визнали, що є випадок удару струму. До нас із заявою ніхто не звертався. Ми контролюємо на виїзді і на кінцевих зупинках струм. Можливо десь щось чіпнуло. Я не можу сказати, адже це як з власного автомобіля виходити. Але щоб хтось до нас звертався зі скаргою чи заявою – такого не було”, – зазначив пан Ткачук.

Керівник розповідає, що тролейбуси “били струмом” раніше. В першу чергу, факт удару струму мають підтвердити медики.

Колись таке було, адже є ймовірність, що допустимі токи. Це техніка, розумієте. Відповідальність за це несуть майстри, які випускають машини на лінію, контролюють, відмічають у книжках усе”, – повідомляє Валентин Ткачук.

Пан Ткачук зазначає, що пасажири мають бути обачними та, по можливості, не триматися мокрими руками за поручні.

Як діяти, коли людину вже вдарило струмом – розповів завідуючий навчального тренувального відділу екстреної медичної допомоги у місті Рівного Андрій Стахнюк.

Андрій Стахнюк

За його словами, при ураженні струму найбільшою небезпекою для постраждалого є порушення серцевого ритму. 

“Якщо Вас вдарило струмом і Ви у свідомості, то потрібно постаратись покинути місце небезпеки. Це важко зробити, адже струм проходить через м’які тканини і людина відчуває оніміння. Після цього потрібно викликати “швидку”, – зазначає лікар.

Пан Стахнюк розповідає, що якщо поруч з Вами людину вдарило струмом, то потрібно бути обережним і визначити джерело струму. Лише після його усунення можна надавати потерпілому домедичну допомогу.

“Якщо людина без свідомості і нема можливості усунути джерело струму або його не визначили, то до постраждалого не потрібно торкатись і підходити. Викликайте відразу медиків, адже можуть бути два пацієнти. Найбільший ризик у таких ситуаціях – це фібриляція та летальна тахікардія серця. Проявитися ці ураження можуть упродовж доби, саме тому пацієнтів везуть у лікарню, де за ними спостерігають лікарі”, – наголошує пан Стахнюк.

За його словами, якщо джерело струму знешкоджено, то людину можна реанімувати: масаж серця та штучне дихання.

“Якщо у постраждалого від удару струму є опіки, то варто накласти суху стерильну пов’язку та викликати медиків”, – додав лікар. 

Джерело: Рівне Медіа


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp