17°

У Рівному триває реформа шкільного харчування

Нове обладнання на більш як 3 млн грн придбали торік для шкільних їдалень Рівного. Це зроблено у рамках реформи шкільного харчування та запровадження нового меню, яке почали втілювати з 1 вересня 2021 року.

Про повідомив начальник міського управління освіти Богдан ТУРОВИЧ. 

Меню змінилося у всіх школах. Його впровадження розпочалося поступово з 1 вересня 2021 року. Підготовка до впровадження нового меню передбачала й переоснащення шкільних їдалень.

– Торік у шкільних харчоблоках було замінено обладнання на 3 млн 384 тис. 429 грн (субвенція з державного бюджету при співфінансуванні з міським бюджетом). Що ж до підготовки кухарів, то цим займалися підприємці, які забезпечують харчування. Для навчання кухарів управління освіти рекомендувало їм використовувати портал про здорове харчування, який запрацював у межах реформи системи шкільного харчування. Там є близько 100 презентацій, анімацій про здорове і збалансоване харчування, – уточнив посадовець.

Нагадаємо, реформа шкільного харчування стартувала 2020 року за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. З 1 січня 2021 року заборонили годувати учнів сосисками, ковбасами й рибними консервами.

На основі нового санітарного регламенту й порядку та норм харчування розроблено нове 4-тижневе меню. Воно складається зі 160 страв, тому буде повторюватися раз на місяць, а не раз на два тижні, як у попередні роки. У ньому зменшено кількість солі, цукру, жирів та субпродуктів. Натомість збільшено кількість молочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів. Нове меню мали запровадити в усіх школах України з 1 січня 2022 року.

Джерело: 7 днів