14°

У Рівному в школах впровадять систему навчання з домедичної допомоги за міжнародними стандартами

В інформаційно-освітньому просторі “Інфохаб” відбулось публічне обговорення щодо впровадження практичного навчання з домедичної допомоги в рамках позашкільної навчальної програми та створення навчального центру. Участь у заході взяли начальник, методисти та представники управління освіти Рівного, управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної освіти, заступники директорів навчальних закладів, вчителі, лікарі та представники громадських організацій.  

Учасники обговорення висловлювали підтримку дієвій системі навчання з домедичної допомоги за курсом BLS (basic life support – основи підтримки життя), яку проходять люди в усіх розвинених країнах, та обговорили як вирішити проблеми на шляху впровадження курсу “Умій врятувати життя” в рівненських школах.

Тетяна Воронцова, Голова ГО “Рівне-Такмед” презентувала (див. посилання на презентацію https://goo.gl/3zgtmt) розроблений спільно з методистами та вчителями проект Навчальної програми з позашкільної освіти «Умій врятувати життя»:

“В критичній ситуації ти не піднімешся до рівня свого очікування, а опустишся до рівня свого навику. Тому найважливіше у впровадженні курсу – це практичне відпрацювання, для якого ключове забезпечення необхідними засобами. Школа має бути укомплектована обладнанням для тренування, це підйомна сума: 10 тис. гривень мінімум, а якщо говорити про необхідний максимум – це 90 тис.грн., включно вже з автоматичним дефібрилятором. Протягом навчального року учні здобуватимуть базовий рівень знань з домедичної допомоги, займаючись по 4 год. на тиждень за програмою курсу.”

Проект програми за посиланням: https://goo.gl/1rDgy2.

 

Під час заходу увагу приділили створенню та функціонуванню навчального центру. Учасниками запропоновано три можливі варіанти для розміщення такого центру: на базі Рівненського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, в одній зі шкіл, в Рівненському обласному інституті післядипломної освіти.

 

У ході обговорення підняли питання узгодження навчальної програми для вчителів та учнів шкіл навчально-тренувальним програмам з підготовки осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні надавати домедичну допомогу, що затверджені наказом МОЗ від 29.03.2017 № 346. Дмитро Андрощук, Голова ГО “44 Навчальний Центр” повідомив: “Зараз однією з системних змін на рівні держави є створення чітких протоколів надання допомоги, навчальних програм та систематизація сертифікації осіб, які повинні надавати допомогу. Усі навчальні програми з підготовки таких осіб, в тому числі вчителів, мають відповідати затвердженим на рівні МОЗ.”

 

Крім того, учасники заходу погодились щодо потреби впровадження такого навчального курсу з домедичної допомоги не лише на рівні гуртків та факультативів, а в рамках основної шкільної програми, і що це потрібно робити на національному рівні за погодження Міністерства освіти і науки. А для початку цього процесу важливо напрацювати приклади і Рівне може стати одним з перших таких міст.

 

Зацікавленість у введенні курсу вже висловили представники шкіл міста і наступний крок за депутатами, щоб прийняли позитивне рішення про виділення необхідного фінансування.

 

Публічне обговорення відбулося за ініціативи ГО “Рівне-Такмед” та за підтримки проекту “Розвиток Коаліції організацій громадянського суспільства Рівненської області”, що реалізується БО “Мережа 100 відсотків  життя Рівне” та Радою реформ Рівного. Проект фінансується Посольством Республіки Чехія в Україні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp