9°

У Рівному відбувся шаховий турнір «Біла Тура»

Щоб змагатися і визначати переможців в цьому виді спорту, здавалося б безпосередня присутність учасників не потрібна. З цим категорично не погоджуються шахісти. Чому так, цікавились наші кореспонденти на одному з перших турнірів, які відбулися в Рівному після карантину.

З сучасним розвитком технологій пограти в шахи з комп’ютером, чи знайти суперника в інтернеті – це не проблема, навіть для дітей. А в зв’язку з пандемією онлайн турніри проводяться у міжнародних масштабах. Про кіберзмагання добре знає і десятирічний Іоан Комар. Коли йому було шість, батько навчив грати в шахи, а згодом юнак цим захопився, і тепер з легкістю перемагає свого першого вчителя. Запевняє, що партія онлайн, навіть з чемпіоном Світу ніколи не замінить гру із суперником з іншої сторони дошки. Саме тому він, дізнавшись про турнір у Рівному відразу вмовив батька приїхати сюди з рідного Дубна.

В турнірі «Біла тура» Іоан Комар був одним з наймолодших з тридцяти учасників змагань. Не дивлячись на вік він посів загальне третє місце, а переможцем став Денис Броварський, другий – Владислав Тхорик.

Вже найближчої неділі обласна федерація шахів збирає молодших юнаків, учнів початкової школи на турнір приурочений до Дня захисту дітей, який відбудеться в шаховому клубі міста Рівного.

Джерело: ITV