8°

У Рівному відкрили Лабораторію нематеріальної культурної спадщини

У Рівненському обласному центрі народної творчості урочисто відкрили Лабораторію нематеріальної культурної спадщини (НКС). Це перший в регіоні освітньо-дослідницький інтерактивний простір, який буде працювати з громадами над охороною, збереженням, розвитком та популяризацією живої спадщини.

На відкритті були присутні представники більшості громад області.

Директорка Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Рачковська-Баковецька зазначила:

“Лабораторія стане осередком, де буде зосереджено повний спектр роботи щодо охорони, збереження, розвитку та популяризації живої спадщини Рівненщини. Тут вже сформовано архів експедицій, створено фонд матеріалів досліджень, зібрано юридичну інформацію, висвітлено елементи і носіїв НКС, розроблено методичні рекомендації щодо роботи з елементами тощо.”

Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, яка також відвідала відкриття, підкреслила:

“Наші предки, бабусі та дідусі, зберігали нашу культуру. Не важливо, у якій формі вона була – чи то вишитий рушник, глиняний посуд, плетені вироби. Вони усе це зберігали та передавали своїм дітям. Дуже важливо у час, коли ворог намагається знищити усе українське – берегти історію та ретельно відтворювати культурну спадщину.”

При Лабораторії проводитимуться семінари, дослідницькі студії, майстер-класи з народного мистецтва, виставки, фольклорні та етнографічні зустрічі і події. Тут зможуть працювати зацікавлені в даній темі групи учнів та студентів, мотивована громадськість, громадські організації, молодіжні організації тощо.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp