13°

погода у Рівному

У Рівному внесуть зміни до Положення про громадський бюджет

Представники місцевої влади спільно з громадськими активістами, членами координаційного комітету та авторами проекту ініціюють внесення змін до положення “Про громадський бюджет міста Рівного” впродовж наступного місяця. Про так рішення повідомили учасники публічної консультації щодо вдосконалення положення про бюджет участі Рівного, який має запустити прозорий та ефективний розподіл коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та голосування за них.

Ключовими проблемами чинного положення учасники консультації називають невідповідність окремих статей сучасним вимогам формуванню та реалізації бюджету участі, відсутність механізму дофінансування 17 проектів-переможців 2016 року на втілення змін у сферах житлово-комунального господарства та благоустрою міста, можливість фальсифікувати голосування та низький рівень залучення рівнян до процесу подачі проектів і голосування за них.

“Громадський бюджет – це процес, який вимагає постійного діалогу між громадою та владою не тільки під час підготовки чи реалізації проектів, а й впродовж спільної розробки правил участі громад в управлінні містом. Важливо, що обговорення існуючих проблем проходить у формі відкритого діалогу між мешканцями Рівного та представниками місцевої влади, протягом якого кожен може надати свої пропозиції та зауваження щодо вдосконалення бюджету участі”, – Микола Полюхович, представник контрольного відділу Рівненської міської ради.

Здобутком консультації стало напрацювання низки пропозицій, покликаних надати новий імпульс бюджету участі. Серед них — знизити віковий поріг до 14 років, що надасть можливість врахувати думку підлітків, розділити проекти на категорії «тверді» та «мʼякі», що сприятиме визначенню пріоритетності інфраструктурних проектів, і забезпечувати публічні обговорення поданих проектів, що сприятиме підвищенню їх якості.

Зі своєї сторони громадськість відзначила, що публічні консультації мають бути звичайною практикою для органів влади у веденні ефективного діалогу з громадськістю. Це спосіб презентувати зміни та залучити мешканців до напрацювання більш ефективних рішень, в тому числі щодо питань функціонування громадського бюджету.

 “Саме жителі є авторами проектів, і тими, хто голосує. Вони, розумують недоліки існуючого механізму бюджету участі та знають, які рішення не працюють. Не менш важливим у процесі консультування є участь представників влади, адже вони є виконавцями проектів та відповідають за якість їх реалізації. Тому, комунікація між різними суб’єктами є запорукою напрацювання ефективних правил, що будуть сприйматися всіма сторонами” — резюмував Андрій Токарський, член Координаційного комітету громадського бюджету м. Рівного.

Довідка. ГО “Центр UA” запроваджує практику вирішення місцевих проблем шляхом пошуку оптимальних рішень спільно з громадою. Проведення публічних консультацій з залученням представників різних заінтересованих сторін дозволить місцевій владі розробляти та ухвалювати більш якісні рішення, які будуть зрозумілими і тому підтриманими громадою.

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp