30°

У Рівному за розголошення державної таємниці судитимуть посадовця

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури завершено досудове розслідування та до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені у зв’язку з виконанням службових обов’язків за відсутності ознак державної зради (ч. 1 ст. 328 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець відділу однієї з державних установ, у січні 2019 року, маючи допуск та доступ до державної таємниці зі ступенем секретності “Цілком таємно” та “Таємно” здійснив розголошення відомостей, що є державною таємницею чоловікові, який на той час не мав допуску та доступу до такої інформації.

Зокрема, він залишив електронний файл з інформацією про інфраструктуру військових об’єктів на власному робочому ноутбуці, який не призначений для обробки інформації з обмеженим доступом та був підключений до мережі Інтернет, що дозволило ознайомитися із вказаними даними сторонній особі, що згідно з висновком експерта могло завдати шкоди національній безпеці України.  

Досудове розслідування проводили слідчі Управління СБ України в Рівненській області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp