8°

У Рівному затримали лісовоз з немаркованою деревиною

Поблизу Рівного, а саме на «житинському кільці» патрульна поліція затримала лісовоз з немаркованим кругляком. Правоохоронці стверджують, що ця деревина транспортувалася незаконно, а перевізник та замовник сировини порушили низку законів.

Затриманий лісовоз зупинили недалеко від «житинського кільця». Він рухався у напрямку Костополя. Вантаж – кругляк вільхи. Поліцейські помітили, що на колодах відсутні бирки, і вирішили зупинити транспортний засіб. Виявилося, що це не єдине порушення чинного законодавства: тягач марки DAF з березня цього року не пройшов обов’язкову реєстрацію. Крім того, в накладній на підозрілий вантаж був вказаний інший транспортний засіб.

Також поліцейські не знайшли у базі даних відомостей про сировину, тому викликали слідчо-оперативну групу.

На місці події перебував і представник перевізника, який стверджував, що з документами все добре, а «возити немарковану деревину дозволяє чинне законодавство України».

Варто нагадати, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів в кінці жовтня цього року підписало наказ №621, який затвердив Інструкцію з ведення електронного обліку деревини. В цьому документі йдеться про обов’язкове поколодне маркування деревини, яке здійснюється шляхом набиття бирки на торець кожної колоди, за номером якої до КПК вноситься інформація щодо якісних та кількісних характеристик сортименту. Бирка забивається у видимий торець колоди, на відстані не менше 50 мм (без врахування кори) від його краю.

В частині 20 Інструкції написано, що круглі лісоматеріали товщиною від 15 см і більше за серединним діаметром підлягають поколодному обліку в пунктах їх виготовлення згідно з ДСТУ EN 1315-1-2001 та ДСТУ EN 1315-2-2001. А саме таку сировину ми і бачимо на світлинах, зроблених нашими журналістами.

ВАЖЛИВО! Розпізнати незаконно зрубані дерева при транспортуванні можна за такими ознаками:

  • ▪ на колодах відсутні бирки;
  • ▪ бирки на колодах пошкоджені (може свідчити про те що вони використовуються не вперше);
  • ▪ відсутні у системі ЛІАЦ належним чином оформлені документи на право відпуску лісопродукції (ТТН);
  • ▪ невідповідність дати фактичного вивезення лісопродукції із датою зазначеною у документі;
  • ▪ порода деревини, що перевозиться і та на яку оформлені документи не співпадає;
  • ▪ деревина вивозиться не у відрізках стовбура (колодах), а як самі стовбури чи поділені наполовину стовбури дерев без гілля.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp