4°

погода у Рівному

У Рівному збирають кошти на реконструкцію драккара, на якому кататимуть туристів (ВІДЕО, ФОТО)

Цей човен – точна копія варязького драккара. Такими плавали по річках за часів князя Володимира. Він створюється місцевими ентузіастами і планується як початок великого проєкту –  етнографічного комплексу музею-скансену “Городище Оствиця”. Побудова цього човна посприяє розвитку багатьох напрямків – це і історична реконструкція, і експериментальна археологія, культура та туризм.  Окрім драккару також реконструюється човен-довбанка. На обох човнах планується катати туристів за помірну ціну, а гребти потрібно буде власноруч!

Ініціатором такої ідеї став Юрій Ойцюсь, який у повсякденному житті займається організацією івентів, а човни – то для душі.

“Хочемо створити у Рівному туристичну принаду, аби з усієї країни приїздили” – розповідає він. 

Рівне має прадавню історію, яка, проте, не відображена в місцевій архітектурі, тому що мало до нашого часу збереглося автентичних будівель. Тому реконструкція – єдина можливість відтворити історичну та культурну спадщину міста.

“У Рівному в IX-ХІІ столітті було городище. Ми плануємо відновити його і зробити музей, щоб люди дізналися, хто тут жив і чим займався. Реконструкція човна –  перший крок до цього” – розповідає Євген Малиновський. 

Олег Петренко, майстер по дереву, ділиться планами збудувати човен довжиною 9 метрів за 3 місяці. У виготовленні будуть опиратися на 90-сантиметрову модель, на якій була опрацьована технологія та тонкощі виготовлення.

На реалізацію проєкту потрібно 120 тисяч гривень.

Допомогти зібрати необхідну суму можна, перерахувавши кошти на картку monobank 5375 4141 0921 5078 (Юрій Ойцюсь)

Також можна придбати магніти для доброчинців за внесок від 100 грн та футболки від 500 грн в Туристично-інформаційному центрі Рівного.

Будівництво відбувається на подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею, куди можна прийти і долучитися до побудови човна безпосередньо.

Після завершення проєкту:
– човен стане на баланс Громадської організації “Городище Оствиця”;
– човен має стати одним з джерел надходження коштів для створення та розвитку музею-скансену;
– човен стане цікавою атракцією м. Рівного та родзинкою озера Басів Кут.

По завершенню будівництва човен буде урочисто спущено на Басівкутське озеро,  а 8-ро людей, які перерахують найбільші суми, отримають можливість першими повеслувати на човні.

Сторінка проєкту у Facebook

Драккар Гунгнір. Історична реконструкція прадавнього човна

Збираємо кошти на реалізацію потужного проекту "Драккар Гунгнір".Долучитися до проекту фінансово можна перерахувавши кошти накартку monobank 5375 4141 0921 5078, отримувач Юрій Ойцюсь.Драккар Гунгнір – це човен який є початком великого амбіційного проекту, суть якого полягає у створені в підніжжі древнього городища, поблизу озера Басів Кут, етнографічного комплексу музею – скансену “Городище Оствиця”. Сучасне Рівне – місто, яке має прадавню історію, але яке не може похвалитися багатою збереженою архітектурною, історичною спадщиною, яку можна побачити на власні очі. Тому проекти, які передбачають історичну реконструкцію, є зараз актуальними та потрібними місту та громаді. Такі проекти підвищать загальний суспільний інтерес до збереження та «оживлення» не тільки історико-культурної спадщини регіону, але й культурного життя міста Рівне. Драккар Гунгнір – човен довжиною 9 м, точна копія варязького драккара. На даний момент створено макет (зменшена копія) довжиною 90 см.Плановий термін реалізації проекту – 3 місяці. Будівництво човна буде відбуватися на подвір'ї Рівненського обласного краєзнавчого музею. Після завершення проекту: – човен стане на баланс Громадської організації “Городище Оствиця”; – човен має стати одним з джерел надходження коштів для створення та розвитку музею-скансену; – човен стане цікавою атракцією м. Рівного та родзинкою озера Басів Кут.Після завершення проекту відбудеться урочистий спуск човна на озеро Басівкутське та 8 найбільших донатів отримають можливість першими веслувати на човні.Реквізити для збору коштів: Картка monobank 5375 4141 0921 5078 Юрій Ойцюсь.Нас підтримують:Рівненський Обласний Краєзнавчий Музей Агенція сталого розвитку міста Домова Служба Управління Культури і туризмуСад історій в РівномуУправління культури і туризму Рівненської облдержадміністраціїГО "Територіальна громада Басів Кут"Депутат міської ради Анатолій ЧугуєвецьРівненське обласне управління лісового та мисливського господарства Долучайтеся!Фото човна – https://photos.app.goo.gl/BAsqUDvx2soiBLaU6

Опубліковано Драккар Гунгнір. Історична реконструкція прадавнього човна. Понеділок, 25 березня 2019 р.

 

Будівництво зараз. Кріплять шостий ряд дошок

Драккар Гунгнір. Історична реконструкція прадавнього човна. Шостий ряд дошок.

Опубліковано Драккар Гунгнір. Історична реконструкція прадавнього човна. Четвер, 25 липня 2019 р.

 

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp