У Рівному з'явиться вулиця імені Ніколауса Арндта | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
22-11-2018  11:07
У Рівному з’явиться вулиця імені Ніколауса Арндта

За це рішення сьогодні на сесії голосували міські депутати. 

Мова іде про частину вулиці  від Соборної до Пересопницької.

Довідково: Микола або Ніколаус Арндт – етнічний німець. Він народився в Рівному 1928 року, тут був охрещений у православну віру. Доля закинула його до Німеччини. 

Арндт був одним з ініціаторів створення німецького історичного товариства «Волинь» (1975 рік). З 1994 року – очолив товариство. Багато років він редагував науково-історичний збірник «Волинські зошити», видав двотомник науково-біографічних нарисів про історію своєї родини на Волині «Житомирські Арндти» (1970), «Родини Арндтів і Штебнерів» (1996).

Ніколаус Арндт – видавець збірки українських і російських пісень (1985), спогадів свого батька про Волинь (1982), фотоальбому про побут німців та українців на Волині. Організатор науково-краєзнавчих конференцій волинських німців у Рюденгаузені та Ульцені.

За час незалежності України Микола Арндт багато разів побував на Рівненщині, Житомирщині, займався пошуковою, благодійною і громадською діяльністю. У 1991 році організував поїздку до Німеччини 96 дітей з Рівненської області на оздоровлення, придбав обладнання для медичних закладів області.

У 1995-му Арндта нагородили грамотою МЗС України за зміцнення дружніх зв’язків між Німеччиною і Україною. У 1998-му за активну громадську діяльність Ніколаус Арндт отримав від Президента Німеччини орден «Бундесфердінгсткронц».

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
-2C°
3м/с