29°

У Рівному з’явиться гей-паб

Нашій редакції стало відомо про те, що влітку 2021 року у місті може з’явитися перший гей-паб. Ми поспілкувалися телефоном з представником ЛГБТ-спільноти, який назвався автором проекту.

Віктор (ред. – ім’я змінене за проханням співрозмовника) вважає, що наше суспільство вже готове для певних змін.

«Я не думаю, що Рівне може бути нетолерантним. І навряд чи у нас можуть мати місце такі радикальні прояви гомофобії, як побиття під час рейдів. Звичайно є люди, які відмовляються сприймати гомосексуальність як належне. Але суспільна оцінка моральності гомосексуальної і бісексуальної орієнтацій вже еволюціонувала. Тому сподіваємося на краще», – каже Віктор.

Враховуючи гомофобні настрої певних організованих груп суспільства, гей-паб не бути мати зовнішньої вивіски, а вхід до нього буде контролюватися з метою забезпечення безпеки клієнтів. Відомо лише, що називатися заклад буде «Темна кімната».

Майбутній власник першого рівненського гей-пабу говорить, що гей-паб буде влаштовувати різні розважальні та культурні заходи для квір-ком’юніті, серед яких тематичні виставки, концерти, вечірки, театральні вистави і інше.

Віктор реаліст. Він розуміє, що відкриття закладу такого формату – це доволі ризикований крок. Сім із десяти таких закладів в Україні припиняють своє існування у перші три роки. Про прибуток він не думає. Адже його головна мета – допомогти ЛГБТ-спільноті Рівного об’єднатися та відкрити дискусійний клуб, який буде знаходити шляхи боротьби з «соціальною стигматизацією та дискримінацією в українському суспільстві».