У Сарнах судитимуть "бурштинщиків" за опір правоохоронцям | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
01-10-2018  13:35
У Сарнах судитимуть “бурштинщиків” за опір правоохоронцям

Правоохоронцями було встановлено організатора та виконавців злочинного угруповання, які поблизу місць незаконного видобутку бурштину систематично організовували та вчиняли порушення громадського порядку, що супроводжувалось активним опором та застосуванням насильства стосовно працівників правоохоронних органів.

Встановлено, що злочинну групу створив мешканець смт. Клесова,  до складу якої залучив односельців, з чітким розподілом функцій та ролей між ними. Спільники розробили план збору місцевого населення, готування та вчинення злочинів, пов’язаних з опором працівникам правоохоронних органів з метою перешкодити останнім виконувати службові обов’язки з виявлення та припинення фактів незаконного бурштиновидобутку.

На підставі здобутих слідчим та прокурором доказів встановлена причетність вказаних осіб до масових заворушень, організованих біля в’їзду в урочища «Смітник» та «Азалія» Сарненського району, де ними разом із місцевим населенням було заблоковано пересування працівників поліції та вчинено щодо них насильство із застосуванням фізичної сили, а також пошкоджено службовий автотранспорт.

Дії спільників кваліфіковано органом досудового розслідування за ст. 294, 342, 345 КК України (організація та участь в масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством над особою, знищенням майна, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також опір та насильство щодо працівника правоохоронного органу).

Стосовно вказаних 12 учасників організованої злочинної групи обвинувальний акт скеровано до Сарненського районного суду.

В результаті принципової позиції прокуратури області та належної роботи інших правоохоронних органів області на даний час на території північних районів області вдалося значно знизити кількість та масовість вчинення опорів працівникам поліції.

Довідково: відповідно до Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за вчинення вказаних злочинів у виді позбавлення волі на строк до 14 років.

Прес-служба прокуратури Рівненської області

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
4C°
3м/с