17°

У Сарнах учень приніс до школи предмет схожий на гранату

Сьогодні, шостого листопада, в обідню пору до поліції надійшло повідомлення директора школи міста Сарни, що учень 9-го класу приніс предмет ззовні схожий на гранату, вкритий іржею. Поліцейські встановили, що це корпус гранати часів другої світової війни, який не становить жодної небезпеки.

Зі школи негайно евакуювали близько 150 чоловік. Предмет поліцейські вилучили та направили на дослідження.

Зі слів свідків та очевидців події, дитина не усвідомлювала, що це корпус гранати і може нести у собі небезпеку. Учень розповів, що знайшов його у бабусі на городі.

Правоохоронці Рівненщини звертаються до громадян бути пильними при виявленні підозрілих предметів. Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати. .

При виявленні вибухового предмету або підозрілої речі необхідно:

– зберігати спокій;

– негайно повідомити про знахідку представників поліції, охорони, аварійно-рятувальних служб або зателефонувати за номерами 101, 102;

– не палити;

– не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;

– не торкатись до підозрілої речі руками або іншими речами;

– залишити місце, де виявлено підозрілий предмет, при можливості організувати охорону на безпечній відстані;

– у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положенняприносити в місця перебування людей предмети, що схожі на вибухонебезпечні;

У разі отримання повідомлення від представників влади (правоохоронних органів, аварійно-рятувальних служб) про евакуацію із будинку (зони ймовірної надзвичайної ситуації або проведення антитерористичної операції) необхідно зберігати спокій та чітко виконувати отримані інструкції.

Слід пам’ятати: у будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.

Відділ комунікації

поліції Рівненської області