18°

У світі знову скасовують перельоти. Постраждали десятки тисяч пасажирів

За останні два дні скасували близько 7 тисяч рейсів, найбільше постраждали Сполучені Штати.Керувати літаками буквально немає кому – в авіакомпаніях кажуть, що у них не вистачає персоналу, оскільки члени екіпажів заразилися коронавірусом.

У США, як і в багатьох країнах світу, спостерігають різке зростання випадків захворювання на ковід. Головний експерт США з інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі попередив, що різдвяні подорожі призведуть до зростання поширення нового варіанту Омікрон навіть серед вакцинованих.

Різдвяний період у США – один з найбільш пікових сезонів для перельотів. Зазвичай, за добу в країні в цей час відбувається близько 4 тис. рейсів. І хоча авіакомпанії скасували лише малу частину перельотів, це позначилося на багатьох американцях, які не можуть потрапити додому або долетіти в гості.

Дані сайту Flightaware показали, що лише авіакомпанія United скасувала по 200 рейсів у п’ятницю та суботу, що становить приблизно 10% від запланованих перельотів. Delta скасувала в суботу 300 рейсів і ще кілька десятків, запланованих на неділю, заявивши, що вичерпала всі можливості та ресурси у пошуках заміни екіпажів.

“Загальнонаціональний стрибок випадків захворювання Омікроном на цьому тижні прямо вплинув на наші льотні екіпажі. Ми просимо вибачення перед клієнтами за затримку їхніх планів щодо поїздок на свята”, – йдеться в заяві United.

За оцінками Американської автомобільної асоціації, понад 109 млн американців збиралися подорожувати США літаком, поїздом або автомобілем у період з 23 грудня до 2 січня, що на 34% більше, ніж минулого року.

У неділю скасування рейсів продовжилося: з початку дня в американських аеропортах було скасовано понад 450 польотів.

Скасування рейсів не лише знову вдарить по авіаційній галузі, але також не додасть оптимізму людям, які не змогли зустріти Різдво з сім’ями минулого року та сподівалися, що зможуть це зробити зараз.

Австралія також стала однією з найбільш постраждалих від скасування рейсів країн: не вилетіли понад 100 внутрішніх рейсів із Сіднея та Мельбурна до інших міст.

Тим часом британці, які опинилися в Австралії, максимально використовують ситуацію, проводячи час на пляжах Сіднея.

“Літаків додому немає. Але мені подобається в Сіднеї. Я святкую, як можу. Опинитися на пляжі на Різдво – мрія”, – заявив ВВС один із застряглих в Австралії.

Фахівці авіаційної галузі попереджають, що затримки та збої в авіасполученні продовжаться і найближчим часом буде скасовано ще сотні рейсів.

Скасування рейсів триває також в Китаї: авіакомпанія China Eastern у неділю була змушена скасувати понад 350 польотів.

Аеропорт північного китайського міста Сіань повідомив про майже 100 скасувань рейсів.

Понад 13 мільйонів людей у Сіані раніше отримали розпорядження залишатися вдома, оскільки влада намагається впоратися з новим спалахом коронавірусу.