
У центрі Рівного зібрались противники будівництва заводу “Кроноспан”
Джерело: UA:Рівне
О 14-й в Рівному на майдані Незалежності розпочалась акція, присвячена спротиву майбутньому будівництву деревообробного заводу “Кроноспан” у Городку. Як інформує з місця події кореспондент Суспільного, долучилось до неї приблизно кілька сотень людей, більш точне число присутніх ми повідомимо згодом.

Чому виходять люди. Учасники акції після попередніх мітингів, виступів на сесії та перекриття траси продовжують вимагати у влади не давати дозволу на зведення заводу, бо викиди формальдегіду у повітря, на їхню думку, негативно вплинуть на здоров’я жителів не тільки Городка і ближніх сіл, а і Рівного.
Додамо, що у соцмережах розгорнулась “антикроноспанівська” кампанія, дописи із картинками та інформацією про буцімто майбутню небезпеку подаються як в звичайних, так і в рекламних публікаціях. Крім того, у місті роздають і листівки з відповідним змістом.
Координатор акції Андрій Овсійчук зазначив, що сьогодні просто мирне зібрання з метою консолідації людей.

Що кажуть опоненти. Представники інвестора наполягають, що в рамках інвестицій, – а це понад 200 мільйонів євро, – виробництво матиме найсучасніше обладнання та фільтри, які не дозволять перевищувати допустимі для викидів норми.
Наприкінці цього тижня у місцевих ЗМІ почали з’являтись публікації та сюжети, в яких директор ТОВ “Технопривід Інвест Груп” Павло Пильтяй каже, що закиди громадських активістів щодо потенційних порушень природоохоронного законодавства – безпідставні. За, на його думку, наклеп, планує позиватись до суду. Мовляв, саме їхня інформація щодо оцінки впливу на довкілля – правдива, а екоклубівці помиляються. Передувало цьому те, що на сесії Рівнеради представник ГО “Екоклуб” Андрій Мартинюк зробив заяву від імені Ради реформ Рівного. Він публічно заявив, що, проаналізувавши звіт про оцінку впливу на довкілля, припускають в майбутньому значні порушення природоохоронного законодавства.
Крім того, Павло Пильтяй припускає, що фінансувати протестні акції можуть і їхні конкуренти. Додамо, що і свою позицію “Кроноспан” також рекламує в соцмережах.

Раніше суспільне повідомляло, що у січні під Рівним протестувальники перекрили трасу на Луцьк із вимогою припинити роботи зі зведення заводу. Потому пікетували сесію та ОДА, згодом із владою дійшли домовленостей, що 70 зауважень по “Кроноспану” екологи мають вивчити детально.







Більш детально меседжі, які озвучували присутні на майдані, Суспільне покаже пізніше.