14°

У Вараші безкоштовно тестуватимуть на ВІЛ

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. КНП ВМР «Вараська багатопрофільна лікарня» запрошує усіх бажаючих, безкоштовно (можна анонімно), обстежитись на ВІЛ швидким тестом.

За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії. Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.

Незважаючи на успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою. Допоки не існує вакцини чи можливості лікування, основними завданнями профілактичної роботи залишаються:

  • розповсюдження інформації;
  • захист себе та інших;
  • розвиток поведінкових навичок.

Вірус передається:

  • при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою – через слизову оболонку статевих органів;
  • через кров – спільні шприци та голки, нестерильні медичні інструменти;
  • дитині від ВІЛ-інфікованої матері – інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком.

Соціальні контакти з ВІЛ-позитивними, нажаль, і сьогодні супроводжуються міфами та безпідставними страхами інфікування.

“І, головне, що слід розуміти – профілактика та бережне, гідне ставлення до себе дуже важливі в боротьбі за здоровя! Памятайте, небезпека поряд! Ваше життя залежить від Ваших обдуманих дій!”, – йдеться у повідомленні медичного закладу.

Будьте здоровими! Бережіть себе та своїх близьких!