8°

У водоканалі прокоментували перспективу пити воду з Басового Кута

Джерело: UA: Рівне

На одній з містобудівних архітектурних рад під час розгляду питання про забудову правого берега Басівкутського озера заслужений архітектор України Микола Шолудько заявив, що влада має зробити усе для очищення води в озері. Адже, за його словами, може виникнути ситуація, коли у майбутньому Рівному доведеться брати звідти питну воду. Про це на своєму Telegram-каналі повідомив “Рівнеоблводоканал” та прокоментував таку перспективу.

Що передувало. Суспільне знайшло стрім-трансляцію від 17 грудня 2019-го року. Архітектор Микола Шолудько справді зачепив тему майбутніх ймовірних проблем з питною водою та те, що водойми потрібно навпаки очищати, а не додавати туди ще більше різноманітнх зливів. Наводимо дослівно уривок з його промови:

– Артезіанська вода закінчується. Напевно, ми будемо шукати, де брать воду в місті Рівному. Очевидно, що ми будемо пити воду і з Усті – очищать її, або з цього озера (Басів Кут,-ред.). І тому треба подумати про майбутнє, тому що та вода – не безмежна… ми повинні оберігати озеро як зіницю ока, – сказав пан Шолудько.

Слухати із 7:30 хв

Відповідь. Чи взагалі можливий такий варіант – пресслужба водоканалу наводить пояснення головного інженера Андрія Грухаля:

– Підприємство теж стоїть на позиції, що Басів Кут потрібно очищати. Однак змальовані паном Шолудько перспективи забору води для потреб рівнян із озера – це фантастика, яка нічого спільного із реаліями не має. Підземних запасів цілком достатньо, аби забезпечити якісною питною водою усіх споживачів “Рівнеоблводоканалу”. На сьогоднішній день “Рівнеоблводоканал” має 128 свердловин, з яких використовується лише 75. Тобто третина знаходиться в резерві. Деякі свердловини працюють ще з 60-х років минулого століття і запасів води в них цілком достатньо. Тому питання забору води з поверхневих джерел навіть не розглядається.

Як повідомляло Суспільне раніше, у Рівному розробляють план забудови правого берега водосховища. Щороку епідеміологи відбирають проби у водоймі та не рекомендують у ній купатись через значне органічне забруднення. Щоправда, збудників захворювань у воді не виявляли.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp