19°

У Здолбунові люди блокували авто газовиків

У місті Здолбунів на Рівненщині мешканці кількох будинків блокували авто із газовиками. Таким чином, як розповіла Суспільному одна із мешканок, вони висловлювали протест проти того, що третій день люди  без газопостачання.

Подія сталась на вулиці Міцкевича 16 червня. Як розповіла мешканка одного із будинків Олена Давидюк, авто із газовою службою не пропускали через те, що на вулиці відімкнули щонайменше п’ять двоповерхових багатоквартирних будинків.

“Виставлялось оголошення на сайті міської ради про ремонтні роботи і відключення газопостачання на два дні, тобто вчора мали вже включити. Але поставили пломби без попереджень, без якихось офіційних листів і актів. І сказали людям, що вони повинні створювати ОСББ і бути на балансі. І сказали, що підключать тільки для ОСББ якогось. Але це займе не один день, а ОСББ – це ж не є примусове, це за бажанням”, – пояснює позицію мешканців здолбунівчанка.

Зі слів Олени Давидюк, дорогу перекривали орієнтовно на 10 хвилин. Потому, додає, приїхала поліція та зобов’язала розблокувати рух, аби газова служба могла проїхати на виклик.

Суспільне наразі намагається отримати коментар “Рівнегазу”.

Пресофіцерка поліції області Катерина Загурська розповіла, що на лінію 102 надходило два виклики, вони були від різних сторін цієї ситуації. Правоохоронці на місці обмежились профілактичною бесідою та закликали сторони розібратись у цьому випадку в правовому полі.

Журналісти Суспільного вирушили на місце, аби дізнатись про цю ситуацію більше.

Що відомо

  • На сесії Рівнеради 10 червня депутати прийняли звернення до керівництва “Рівнегазу”. Причиною стали випадки кількаденного призупинення газопостачання в частини багатоквартирних будинків Рівного. Міський голова назвав це шантажем. У “Рівнегазі” це звернення не коментували.
  • 11 червня у мерії провели зустріч з керівництвом АТ “Рівнегаз”, головами ОСББ та управляючими кампаніями. Як повідомив міський голова, в процесі обговорення вирішили створити робочу групу з юристів “Рівнегазу” та голів ОСББ міста, щоб підготувати звернення до НКРЕ. “Це буде спільна позиція усіх сторін питання для унеможливлення подібних випадків. Буде сформовано пропозиції щодо оформлення договорів та актів розмежування, щоб уникнути юридичних колізій”, – зазначав мер.
  • Раніше у “Рівнегазі” під час зустрічі з мером та ОСББ пояснювали, що закон №1060 найближчим часом набуде чинності і договори, про які розмежування мереж будуть обов’язковими.

Джерело: Суспільне