9°

Суспільне

У зоопарку Рівного можна побачити живий символ 2021 року

2021-й рік за східним календарем є роком Білого сталевого бика. У Рівненському зоопарку таку масть має самка гімалайського яка на прізвисько Бланка. Загалом там є три споріднені із символом Нового року види.

Журналісти Суспільного познайомилися з усіма. І з’ясували, для чого африканським ватусі масивні роги, який характер у бидла скотського і те, що гімалайський як – це взагалі 5 тварин в одній.

Ватусі – це африканська порода корів. У них наймасивніші роги з-поміж усіх копитних. Довжина між кінчиками у цих мешканців рівненського зоопарку сягає півтора метра.

“Це ще не найдовші роги, які можуть бути у тварин. Зазвичай розмах рогів – це 2,5 метри і вага тварини максимальна близько 650 кілограмів. Зазвичай, вага одного рогу може сягати 45-ти кілограмів, а якщо врахувати, що їх два – то це вже 90”, – розповідає завідувачка науково-просвітницького відділу зоопарку Мирослава Патій.

Роги у ватусі виконують терморегулюючу функцію. Вони пронизані кровоносними судинами і в гарячу пору року охолоджують тіло тварини, адже в Африці температура повітря більше 50-ти градусів і це їм дуже допомагає, – пояснює завідувачка.

Попри такі особливості, характер у цих вихідців з Африки – типовий для звичайних биків.

“Можуть боднути рогом, або проявити свою силу. Доволі непрості за характером, а коли мають малят – то особливо”, – додає Мирослава Патій.

Є у зоопарку бидло скотське, або худоба шотландська, корови породи хайленд. До Рівного главу родини Грома вісім років тому привезли з польського Вроцлава. Тварини слухняні та спокійні.

За такий характер працівники зоопарку називають їх по-своєму.

“Кудлаті корівки, якими вони і являються. Ці тварини виникли у Шотландії. Мають такий цікавий вигляд, привабливий для відвідувачів і поряд з іншими екзотичними тваринами виглядають не менш мило і цікаво”, – розповідає Мирослава Патій. “Цей бичок дуже любить, щоб його чухали, він любитель ласки, щоб до нього так з грабельками”.

Окрім Грома, у цьому вольєрі живуть В’юга і Барбі.

А нещодавно Рівненському зоопарку подарували Нілу. Вона поки звикає до нових умов у окремому вольєрі.

А це – третій споріднений із символом прийдешнього року вид у Рівненському зоопарку – гімалайські яки. Але як тільки ми до них підійшли – тварини одразу сховалися. Не люблять зайвої уваги, але витривалі і працьовиті.

 

“Вони достатньо сильні, щоб перевозити вантажі, людей, допомагають в різних експедиціях. Так як це гірська місцевість, то почувають там вони себе комфортно. Чим вище в гори, тим яки активніші, вони повні сил і енергії”, – коментує завідувачка.

А ще яки поєднали в собі ознаки різних тварин – бика, коня, зубра та кози. А коли вони незадоволені – хрюкають як свинки.

І саме у вольєрі яків живе самка Бланка.

Вона єдина у рівненському зоопарку за мастю найближча до символу 2021-го року – Білого металевого бика.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp