13°

Ухилянти, які отримали умовний термін, надалі підлягатимуть мобілізації

Військовозобов’язані українці, які ухиляються від мобілізації, можуть отримати умовний термін покарання, але й це не звільняє їх від призову на військову службу. Про це розповів перший заступник голови Нацполіції України Максим Цуцкірідзе.

Суд при винесенні вироку враховує моральний стан, етичні речі, наявність дітей та родичів, які знаходяться на утриманні ухилянта, а також його аргументи щодо непридатності до служби всупереч результатам медкомісії.

“Якщо це перша повістка і чоловік просто не з’явився, треба з’ясувати, чому так сталося. Бо довести, що така людина отримала повістку, надзвичайно складно. Ми встановлюємо, чи було відомо людині про повістку, чи ні. Наприклад, свідчення сусідів чи родичів нам теж слугують в деяких випадках доказами”, – розповів Максим Цуцкірідзе.

У випадку повторного ухилення від мобілізації ухилянт отримає вже реальний термін покарання. Чи зможе він одразу піти на службу після вироку, залежить від того, яким чином буде йти відбування умовного терміну.

“Наявність досудового розслідування, навіть підозри – це не привід не служити. Тут треба дивитись на те, який запобіжний захід обраний під час розслідування, чи не буде він обмежувати людину в пересуванні”, – додав заступник начальника Нацполіції.

Нагадаємо, що влада також розглядає варіант мобілізації засуджених як інструмент поповнення кадрів у лавах Збройних сил України.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp