17°

Україна готується до будь-яких сценаріїв проходження опалювального сезону: Рівненщина має показник цієї готовності – на рівні 62%

Поточну ситуацію та першочергові кроки, спрямовані на забезпечення готовності до сталого проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років обговорили в Уряді під час селекторної наради з керівниками областей під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

У селекторній студії від Рівненщини долучилися голова ОВА Віталій Коваль, його заступники, представники органів виконавчої влади.  

Глава Уряду підкреслив, що підготовка до опалювального сезону розпочалася ще навесні. Вже другий місяць працює штаб із підготовки до осінньо-зимового періоду в умовах воєнного стану.

«Стратегічно підготовка включає чотири ключові аспекти. Перше — запаси газу. Друге — достатня кількість запасів вугілля. Міненерго працює над тим, аби забезпечити удвічі більше запасів вугілля, ніж було традиційно. Третє — готовність енергогенеруючих підприємств інфраструктури. І четверте — підготовка до реагування на екстрені ситуації», — зазначив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, в Україні та в Європі усі розуміють, що росія буде продовжувати енергетичну війну, використовувати газ як гібридну зброю, а тому готуються до будь-яких сценаріїв проходження опалювального сезону. 

За інформацією Міненерго, на сьогодні на складах ТЕС і ТЕЦ уже забезпечено 1,83 млн тонн вугілля від запланованих 2,5 млн тонн. Також у сховищах наразі зберігається понад 12 млрд кубів газу. Як повідомили в Мінрегіоні, плановий показник готовності об’єктів до опалювального сезону на 1 серпня становить 60%. 

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль раніше вже зазначав, що цьогоріч варто розглядати і альтернативні джерела теплопостачання для населення. Мова йде про дрова і брикет. Загалом Рівненщина рухається в межах плану, показник готовності області до зимового сезону становить (62%).