25°

Україна має лише один план щодо військової допомоги від західних країн

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не має плану Б у разі припинення військової допомоги від західних країн. Він закликав США та інші країни НАТО продовжувати надавати Україні необхідну зброю для захисту від російської агресії.

Кулеба пояснив, що в разі перемоги Росії в Україні це матиме серйозні наслідки для безпеки всього світу. Він заявив, що інші країни можуть бути спокушені наслідувати Росію, якщо вона зможе досягти успіху в Україні.

«Україна завжди буде боротися з наявними у неї ресурсами. І як правильно сказав генсек (НАТО, – ред.), те, що дається Україні, не є благодійністю. Це інвестиція в захист НАТО, а також у захист процвітання американського народу», – сказав Кулеба.

Глава МЗС пояснив, що в разі «теоретичної перемоги» РФ в Україні «інші лідери в усьому світі матимуть спокусу піти слідами Росії», і це вимагатиме від Сполучених Штатів «набагато, набагато вищої ціни».

«Ті, хто у своїх зовнішньополітичних розрахунках вважає, що Путін не наважиться напасти на країну НАТО, якщо він побачить, що він може досягти успіху в Україні, роблять величезну помилку і повинні змінити роботу», – пояснив глава МЗС.

«Тож якою б не була ціна сьогодні, ціна всього, що буде, якщо Україна не отримає допомоги сьогодні, буде набагато, набагато вищою. І ось чому ми віримо в «план А», ми працюємо над «планом А», і ми його втілимо», – підсумував Кулеба.

Нагадаємо, уже 30 грудня у міністерства оборони США мали закінчитися кошти на заміну зброї, відправленої в Україну. У Верхній палаті Сенату США вважають, що переговори щодо фінансування, яке передбачає кошти для України, мають прогрес, однак голосування за законопроєкт, ймовірно, відбудеться вже наступного року.

Як повідомлялося, Сенат США відклав святкові канікули через переговори щодо допомоги Україні. Спікер Палати представників Майк Джонсон не підтримав пропозицію щодо продовження на тиждень роботи обидвох палат Конгресу США для ухвалення додаткового фінансування для України перед Різдвом. У Білому домі вважають, що республіканці не повинні повертатися додому на свята, коли ще є важлива робота.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp