20°

Україна не продаватиме газ та вугілля для того, щоб утримати цьогорічні тарифи на такому ж рівні

Президент Володимир Зеленський заявив, що через війну з РФ цьогорічна зима буде найскладнішою для України за всі роки незалежності. Про це він сказав у відеозверненні за підсумками 104 дня війни.

“В умовах, які ми маємо наразі через агресію Росії, через цю війну, це дійсно буде найскладніша зима за всі роки незалежності. Але все нормально. Маємо пройти її так, щоб люди відчували нормальну роботу держави”, — заявив глава держави.

Він також повідомив, що в час війни Україна не продаватиме газ та вугілля за кордон, а весь видобуток спрямує на задоволення внутрішніх потреб. Водночас, за словами Зеленського, Україна нарощуватиме можливості експорту електрики.

“Це дозволять робити наявні в Україні потужності. А після історичного приєднання нашої держави до об’єднаної енергомережі Європи такий експорт не тільки дозволяє нам збільшувати нашу валютну виручку, а й прямо впливати на стабілізацію енергетичної ситуації в країнах-сусідах, які скорочують споживання російських енергоресурсів”, — сказав український лідер.

Крім того, Зеленський доручив уряду зробити все, щоб тарифи на газ та електрику і в наступному опалювальному сезоні не змінилися.

“Місцева влада відповідає за тарифи на тепло і на гарячу воду, і на місцевому рівні має бути забезпечена така сама незмінність тарифів і зимою 2022-2023 років”, — наголосив він.