17°

Україна очікує стати кандидатом у члени ЄС наступного місяця

Україна очікує стати кандидатом у члени Європейського Союзу вже у наступному місяці. Про це під час відкриття Всесвітнього економічного форуму у Давосі заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Саме економічна, енергетична та торговельна інтеграція в ЄС є шляхом до безпеки в Україні. Очікуємо стати кандидатом у члени у наступному місяці. Впевнена, що всі умови для вступу ми виконаємо набагато швидше, ніж за десятиліття, про які говорять скептики», – сказала Свириденко.

Друге завдання, за її словами, – це повний доступ України до ринків G7 та ЄС до 2030 року. Свириденко висловила сподівання, що уряди держав наслідуватимуть приклад Великобританії, ЄС та Канади, які скасували мита на наступні 12 місяців, а також на те, що ці ринки лишатимуться відкритими в довгостроковій перспективі.

Також вона назвала галузі промисловості, розвиток яких український уряд вважає пріоритетним.

«Ми вироблятимемо достатньо сучасної зброї, щоб захистити себе. Плануємо створити спільні підприємства з країнами НАТО, для передачі технологій та подальшого постачання зброї цим державам», – розповіла Свириденко.

Крім того, розвиватимуть такі традиційні галузі, як металургія і машинобудування, а також сільське господарство і харчову промисловість.

«Наша мета – бути в ТОП-5 країн не лише за обсягом, а й за вартістю експорту сільськогосподарської продукції. Тому будемо розвивати переробку сільськогосподарської сировини в Україні, щоб збільшити грошову вартість нашого експорту», – зазначила міністерка.

Також серед перспективних для України галузей Свириденко назвала ІТ-індустрію.

«Для розвитку цих галузей готові надати інвесторам дешеву електроенергію та сировину для подальшої переробки. Ще одна наша перевага – безпечна і швидка логістика: не довше 72 годин до Західної Європи та ніч до Центральної і Східної Європи», – підсумувала вона.