17°

Україна отримає перші винищувачі F-16 влітку 2024 року

У Данії заявили, що Україна може розраховувати на отримання перших данських винищувачів F-16 влітку 2024 року. Про це повідомило Міноборони Данії з посиланням на міжнародну коаліцію, яку Данія очолює разом із Нідерландами та США.

Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен відзначив, що важко встановити чіткий графік передачі винищувачів F-16, тому що «є кілька умов, які повинні бути виконані для того, щоб Україна могла використовувати» ці літаки.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб цього літа досягти більшої єдності, коли ми очікуємо, що зможемо передати перші винищувачі F-16 Україні, якщо підготовка буде проходити за планом», — підкреслив він.

Остаточна передача перших данських літаків F-16 залежить від повної підготовки українських пілотів і необхідного українського допоміжного персоналу, а також від наявності необхідної логістики та інфраструктури в Україні. Для цього наполегливо працює міжнародна коаліція на підтримку України, додали в Данії.

Напередодні CNN писало, що перша група українських пілотів із чотирьох людей завершить навчання на F-16 до літа 2024 року.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp