16°

Україна отримає потужні системи ППО, – Зеленський

Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на отримання потужних протиракетних систем. Крім того, він повідомив про “теоретичне підтвердження” від партнерів щодо їх постачання в Україну.

Про це президент України заявив під час спільної з прем’єр-міністром Ірландії Міхалом Мартіном пресконференції.

“Що стосується ракетних ударів… Як би не розгорталася війна на полі бою, але пріоритет все ж так, може, я дуже наполегливий, але безпека неба пріоритет. Уже ніхто не чекає на ту чи іншу авіацію, але ми всі розраховуємо і маємо підтвердження – поки що теоретично, але розраховуємо на прибуття в Україну потужних air defense systems”, – зазначив Зеленський.

Зокрема, за його словами, від таких постачань, які зможуть гарантувати безпеку людей від ракетного обстрілу, залежатиме і швидкість повернення додому вимушених переселенців, які втекли від російської війни.

“Це важливо. Тому що це дасть можливість повернутися додому жінкам, дітям. Дітям потрібно до шкіл, дорослим – до університетів, на роботу тощо. Можна довго говорити – які конкретно системи потрібні, скільки – все це є, все це передано дуже і дуже давно всім нашим партнерам”, – додав Зеленський.