7°

Україна програла Австрії, але зберегла теоретичні шанси на вихід в 1/8 Євро-2020

Україна поступилася Австрії (0:1) у битві за друге місце у групі C на Чемпіонаті Європи. Рахунок і огляд матчу – на “Футбол 24”.

Вирішальний поєдинок “синьо-жовтих” на груповому етапі Євро-2020 прийняв Бухарест, стадіон Арена Націонале. Раніше вони обмінялися домашніми перемогами у спарингах. Ті дуелі добре пам’ятає один з героїв нинішньої команди Шевченка – Андрій Ярмоленко двічі віддавав гольовий пас у боях з австрійцями. Україні для виходу з 2 місця (за такого розкладу нас чекала Італія) потрібно було просто не програти. Алабу і компанію влаштовувала лише перемога.

Перший момент за австрійцями. Провал на нашому лівому фланзі, прорив Шлагера у штрафний – підстрахував Зінченко, інакше бути б розстрілу воріт Бущана! Забітцер пробивав метрів з 13, самовіддано заблокував Сидорчук – єдина зміна Шевченка після Північної Македонії (Степаненко відпочиває на лаві запасних). За перші 10 хвилин у збірної України 0 ударів і лише один вхід у чужий майданчик від Ярмоленка. В Австрії лише Забітцер тричі пробивав, але жодного разу не влучив. Екс-динамівець Драговіч з лінії воротарського пробив у боротьбі після подачі кутового від Алаби, знову над воротами.

Ніби тривожний початок, але лише 0,23 очікуваного гола з 4 ударів суперника. У нас традиційно один з найгостріших Караваєв. Спочатку кинув у прорив Ярмолу, згодом прийняв перспективний дальній пас Маліновського, однак не розвинув атаку від лицьової лінії. Оце вже було гостріше. Караваєв обрізався під пресингом. Миттєве переведення на Арнаутовіча. Дальній удар екс-партнера Ярмоленка у Вест Хемі – з рикошетом повз ціль. Не витримують українці агресивного тиску австрійців. Команда Фоди володіє м’ячем 60% часу в перші 20 хвилин.

Пропущений гол не став несподіванкою. Баумгартнер випередив Забарного, Бущан не встиг скластися. Алаба свій гольовий пас зі стандарту оформив. Перша наша відповідь на 7 ударів Австрії. Шапаренко на 29 хвилині пройшов у штрафний і класно викрутив у дальній. Бахманн парирував, Ярмоленко мінімально не встиг на добивання. Забарний дозволив забити з-під себе, але Баумгартнера з гри вивів. Замість вінгера Хоффенхайма на 32 хвилині виходить Шопф з Шальке.

Лише 77% точності передач, навіть проти Нідерландів у нас так погано не було (82%). Це вже не море, а цілий океан дитячих втрат на своїй половині поля. Австрія, наче Зоря Скрипника в УПЛ, дуже впевнено душить Україну високим пресингом. Лаймер а-ля Шапаренко пробивав у дальній. Тут уже Бущан витягнув дуже ефектно. Шокуюча втрата на чужій половині. Блискавична атака, поки Миколенко займає високу позицію, самотньо граючи на фланзі в нападі. Шопф розігнав, Сидорчук встигав хіба що налякати, Арнаутовіч відверто пробачив.

Маліновський у ролі фальшивого лівого вінгера – абсолютно недієздатно проти сильнішого за македонців суперника. Ні на атаку, ні на оборону. Лише один пас під удар. Австрія давно повинна забивати другий гол. Забарний знову помиляється в центрі. Арнаутовіч якимсь дивом не влучає з вигідної позиції. Ще один постріл Лаймера повз ворота. Не тайм, а суцільна катастрофа – 1:13 за ударами, 1:10 з меж штрафного майданчика, 0,05 на 1.35 за xG. Єдине, що рятує інтригу, – збитий приціл австрійців. Лише 1:3 за влучаннями у площину воріт, тут розрив не такий значний. Маліновського вже у перерві міняє Циганков.

Краще виглядає Україна після перерви, але жодного разу не влучила по воротах за понад 25 хвилин. Фактично єдиний момент – це подарунок суперника, який ледь не організував автогол. Яремчук хоч стандарти заробляє. Завалив Романа Драговіч. Марлос подав штрафний не дуже гостро. Падіння Забарного, блокування Яремчука, а Чакир свистить фол в атаці. Бєсєдін міняє Миколенка на 85 хвилині. Повний ва-банк. Гра без моментів, тотальний контроль ситуації від Австрії, хоча нам так потрібен якийсь вимучений голик.

Джерело: 24 футбол

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp