9°

Україна виділяє 16,6 млрд гривень, щоб зберегти авіасполучення зі світом

Уряд України ухвалив постанову про виділення понад 16 млрд гривень, щоб уникнути припинення міжнародного авіасполучення зі світом 14 лютого.

“Уряд виділяє 16,6 млрд грн, щоб гарантувати безперебійність польотів у повітряному просторі України”, – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він заявив, що сьогодні на позачерговому засіданні ухвалили зміни до використання коштів резервного фонду державного бюджету.

Також гроші виділили для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових та лізингових компаній.

“Це рішення дозволить стабілізувати ситуацію на ринку пасажирських авіаперевезень та гарантуватиме повернення в Україну наших громадян, що зараз перебувають за кордоном”, – додав Шмигаль.

Міністерство інфраструктури пояснило, що кошти зберігатимуться на окремому ексроу-рахунку міністерства та, у разі потреби, використовуватимуться для гарантування безпеки польотів в Україні.

Виділені кошти покривають страхові випадки для не менше ніж 23 повітряних суден, кажуть в міністерстві.

Як повідомив заступник офісу президента Кирило Тимошенко, грошові гарантії надаватимуться для страхових компаній, компаній-перестрахувальників, лізингових компаній та авіаперевізників.

“Після нормалізації зовнішньополітичної ситуації невикористані кошти будуть спрямовані до державного бюджету”, – запевнив чиновник.

Тобто, у разі, якщо жодних надзвичайних ситуацій не станеться, то більша частина цих коштів після нормалізації ситуації має повернутись до бюджету.

“Підстав для паніки немає, українське небо залишається відкритим, більшість польотів до та з України здійснюються у штатному режимі. Ми на постійному зв’язку з нашими міжнародними партнерами та українськими компаніями для запобігання будь-яких можливих кризових ситуацій”, – заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Вдень 13 лютого через загрозливу ситуацію для українського авіаринку збиралося спеціальне засідання урядовців, представників офісу президента та “Украероруху”, щоб знайти вихід із ситуації.

Через загрозу вторгнення Росії в Україну з 14 лютого страхові компанії могли припинити страхування польотів над Україною, що могло призвести до скасування більшості рейсів.

Влада наполягала, що закрити авіаційний простір може тільки сама Україна, проте через проблеми із страхуванням рейси могли скасувати самі авіакомпанії.

Закривають небо?

Після свіжих заяв США та західних країн про можливе про вторгнення Росії в Україні виникли проблеми з авіаперельотами.

Спочатку літак авіакомпанії SkyUp, який летів з Португалії до України, змушений був здійснити посадку у столиці Молдови Кишиневі.

У SkyUp пояснили ситуацію так: через ризик бойових дій найбільші страхові компанії світу вирішили припинити страхування польотів в авіапросторі України, а власники літаків – лізингодавці – вимагають від українських авіакомпаній повернути літаки на територію ЄС.

Очікувалось, що вже 14 лютого через проблеми зі страхуванням на український авіаринок чекає серйозна криза.

Все більше українців скаржаться, що їм надходять смс про скасування їхніх рейсів вже з понеділка.

Напередодні США заявили, що Росія може почати вторгнення в Україну “будь-якої миті”. Вашингтон наказав своїм громадянам негайно виїхати з країни.

Схожі рекомендації громадянам дала Велика Британія, Нідерланди, Японія, Південна Корея та інші.

Багато західних посольств, включно зі США, евакуювали своїх працівників з України, або ж лишили частину працівників у Львові.

ЗМІ у США з посиланням на дані розвідки навіть називали чіткі дати вторгнення – 15 чи 16 лютого. Саме останню дату коментував Володимир Зеленський.

“Ми повинні як держава розраховувати на себе, перш за все, на своїх військових, на своїх громадян. І повинні бути готовими у будь-який день”, – заявив президент 12 лютого.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp