21°

Українська армія готувалася до відбиття повномасштабного російського нападу 5 місяців

Українська армія готувалася до відбиття повномасштабного російського нападу протягом п’яти місяців. Про це сказав генерал-лейтенант Олександр Павлюк, який на момент початку повномасштабної війни Росії з Україною очолював Операцію об’єднаних сил (ООС) на Донбасі, нині – командувач Сухопутних військ в інтерв’ю для Радіо Свобода.

“В Об’єднані сили я був призначений ще в липні 2021 року. Провівши аналіз, уже восени була дуже велика вірогідність, що буде повномасштабна війна. Про її масштаби було ще тяжко розуміти, але [те], що вона, як мінімум, захопить територію Луганської і Донецької області – це було очевидно. Тому що ми аналізували дії противника, його відповідні превентивні заходи, його розвідувальні функції, які виконували вони на території, вздовж всієї лінії зіткнення, вдовж кордону”, – зазначив Павлюк.

Він додав, що із осені 2022 року командування ОСС приступило до виконання певних дій із відбиття майбутньої агресії РФ. Уже у січні-лютому вони отримали підтвердження від розвідки. 

“Розуміючи, що співвідношення сил і засобів було і буде не на нашу користь, але в нас все одно варіантів не було – ми повинні були вистояти, тому що за нами була вся Україна. Тому протягом п’яти місяців ми готувалися до відбиття повномасштабної агресії. Уже в січні-лютому ми отримували телеграми від Головного управління розвідки, в яких передбачалося, що такий варіант можливий”, – розповів командувач Сухопутних військ. 

Він запевнив, що у лютому 2022 року усі позиції на Донбасі були готові до зустрічі ворога. 

“І на лютий місяць ми зробили максимально все, щоб гідно зустріти ворога: всі позиції були максимально посилені, прорахован всі можливі варіанти дій, переміщені всі резерви – ми два рази, як мінімум, проводили повномасштабне тренування, а локальних тренувань було проведено дуже багато. Це зіграло свою, можливо, вирішальну роль. Що в перший день, коли був нанесений удар по всіх командних центрах, по всіх пунктах управління, по всіх місцях, де мали бути скупчення наших військ і склади – вони пройшли в пусте місце”, – сказав Павлюк.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp