18°

Українська влада хоче списати тепловикам борги за газ

Верховна Рада на засіданні 15 червня прийняла в першому читанні законопроєкт №3508-д. Документ передбачає реструктуризацію заборгованості підприємств теплокомуненерго за спожитий газ, списання штрафних санкцій та відшкодування різниці в тарифах.

Ухвалення закону необхідне для подальшого реформування ринку газу, оскільки загальна заборгованість суб’єктів станом на 1 травня 2021 року може перевищити 100 млрд грн.

Зокрема йдеться про реструктуризацію залишку непогашеної заборгованості, списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, що підлягає урегулюванню згідно з законом за умови погашення тіла боргу.

Законопроєктом врегульовується питання заборгованості за спожитий газ, послуги його розподілу та транспортування.

Закон встановлює однакові умови для врегулювання штрафних санкцій підприємствам теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства.

Закріплюються механізми врегулювання такої заборгованості шляхом:

????проведення взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету,

????реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах,

????списання штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, за умови погашення тіла боргу.

За даними Держстатистики, комунальні тарифи за рік зросли на 35%. Йдеться про період з травня 2020-го до травня 2021 року.

Водночас ціни на газ у річному вимірі зросли на 161%, електроенергія подорожчала на 36,6%, каналізація на 17,5%, гаряча вода й опалення – на 4,8%.

Джерело: Радіо Трек