20°

​Українськими прикордонниками не зафіксовано ударних угрупувань російських військ з білорусі на північ України

Українські прикордонники наразі не фіксують формування ударного угрупування російських військ для наступу з території білорусі, Придністров’я чи через Сумську та Чернігівську область. Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко

“Суттєвих змін в обстановці і характері діяльності збройних сил рб ми на даний момент не відмічаємо. Ознак формування наступальних угруповувань противника не виявлено.

Підрозділи зс білорусі на ротаційній основі продовжують виконувати завдання з прикриття білорусько-української ділянки кордону в межах брестської та гомельської областей.

На Придністровському сегменті ситуацій також не зазнала суттєвих змін. Ми разом з іншими складовими сектору безпеки і оборони продовжуємо посилено нести службу… Вживаються заходи з недопущення провокацій на цьому напрямку.

Кордон з росією. Російська федерація продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил в прикордонних районах брянської та курської областей. Це робиться для демонстрації присутності та сковування дій підрозділів та сил оборони України.

Однак, як і на кордоні з білоруссю, ми не фіксуємо формування ворогом ударного угрупування для відновлення наступу на цьому напрямку”.

Демченко наголосив, що в той же час росія не полишає обстрілювати територію Чернігівщини і особливо Сумщини. Противник щоденно відкриває вогонь з артилерії, мінометів, стрілецької зброї.

Також продовжуються випадки скидання вибухових пристроїв із безпілотників. Лише за тиждень прикордонники зафіксували більше ста обстрілів цих територій, шість з яких були – з використанням авіації.