15°

Українці отримають додаткові 6600 гривень: докладніше

Кабінет міністрів України спільно з Організацією об’єднаних націй запустили дві додаткові програми соціальних виплат для вимушених переселенців.

Перша з них передбачає виплати від Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН для тих переселенців, які потребують додаткового соціального захисту.

«Рішення про це було прийнято на засіданні Кабінету міністрів. За нашими домовленостями, вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 грн кожен місяць на кожного члена родини», — зазначив очільник уряду.

За словами Шмигаля, програма додаткових виплат від ВПП ООН буде діяти три місяці. Для отримання виплат не потрібно буде подавати жодних заявок. Допомоги надаватимуться на основі даних, які містяться в наявних державних реєстрах, постраждалим від війни людям та родинам з-поміж вразливих категорій. Ці категорії окремо погодять у меморандумах про співпрацю між урядом та ВПП ООН.

Крім того, управління Верховного комісара ООН у справах біженців окремо виплачуватиме допомогу українським малозабезпеченим пенсіонерам з-поміж вимушених переселенців. Вони також додатково отримають по 2200 грн. Загалом, виплатами планують охопити 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб, однак як подати заявку поки не вказано.

«Так само продовжують працювати програми для вимушених переселенців по 2 000 гривень від уряду кожному дорослому та по 3 000 грн на дитину, яка була вимушена переїхати», — нагадав прем’єр-міністр.