11°

Університети в “червоній” зоні: як навчаються у вишах на Рівненщині

На Рівненщині всі державні університети перейшли на дистанційне навчання. Це пов’язано із переходом області у “червону” зону та відповідними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України. Суспільне розпитало, чи є складнощі у впровадженні такої форми навчання та як це вплине, зокрема, на студентів-першокурсників.

Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне)

В Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) навчається понад 5,5 тисяч студентів, з них понад 70% з Рівненської області, – розповів Суспільному проректор НУВГП Олег Лагоднюк.

Від 26 жовтня навчання в рівненському “воднику” відбувається дистанційно для усіх студентів. Заняття проводять через навчальну платформу Moodle. Туди викладачі завантажують завдання та здійснюють поточний контроль знань, – зазначив Олег Лагоднюк.

В НУВГП кількість вакцинованих працівників університету перевищує позначку у 80%. Охочих вакцинують в університеті, – розповів Суспільному речник НУВГП Віталій Прокопець.

Дистанційна форма навчання, за словами речника, поки триватиме упродовж трьох тижнів.

“По-перше, тут питання у вакцинації. Можливо, за цих три тижні ми матимемо 100%. По-друге, це питання міської ради. Те, що затверджує міністерство – на рівні рекомендації, а законодавчо вирішують на місцях”, – додав Віталій Прокопець.

На запитання Суспільного, як дистанційна форма навчання вплине на адаптацію першокурсників, речник НУВГП відповів так:

“Для студентів першого курсу ми запровадили “О! Тиждень”. Це ознайомчий тиждень, під час якого з 1 вересня в першокурсників не було пар, а було багато заходів, щоб максимально долучити їх до студентського життя. Вважаємо, за ці місяці ми максимально їх долучили до студентського життя і попри те, що багато заходів, які ми планували, не відбудуться, на їх акліматизацію це не сильно вплине”, – зазначив Віталій Прокопець.

За словами речника, дистанційне навчання також ніяк не вплине і на якість отриманих студентами знань, оскільки процес, вважає, організований на належному рівні.

“В нас всі заняття відбуваються згідно з розкладом. Нічого не змінилося, окрім того, що студенти перебувають за ноутбуками, а не за партами”, – додав речник НУВГП.

Національний університет “Острозька академія” (м. Острог)

В Національному університеті “Острозька академія” (НаУОА) станом на 1 жовтня навчається 2600 студентів. Серед них 1123 – з Рівненщини.

Дистанційне навчання в НаУОА планували розпочати з 1 листопада, втім, через перехід Рівненщини до “червоної” зони його розпочали тижнем раніше, – розповів Суспільному проректор вишу Дмитро Шевчук.

Заняття у виші також проводять через Google meet.

Станом на 26 жовтня в НаУОА, за словами Дмитра Шевчука, вакцинувалося понад 86% працівників академії, пункт вакцинації знаходиться на території університету. Критичних ситуацій з інфікуванням COVID-19 серед студентів та працівників академії, за словами проректора, поки не було.

Офіційної дати переходу на очне навчання Дмитро Шевчук поки не називає. Це, за його словами, відбудеться у разі досягнення рівня вакцинації педпрацівників у 100% та залежатиме від ситуації з COVID-19 в країні.

“Острозька академія зацікавлена у навчанні своїх студентів очно, оскільки ми розуміємо, що від цього залежатиме якість навчання. Ми чи не єдиний виш в Україні, який минулого року за найменшої можливості виходив навчатися на кампус та найдовше навчався очно”, – прокоментував проректор вишу.

У пріоритетах вишу – студенти-першокурсники, зазначив Дмитро Шевчук.

“Для більшості спеціальностей у вересні-жовтні ми намагалися від початку навчального року максимально виставляти заняття, які потребують очного навчання. Ми також намагатимемось їх якнайшвидше вивести на навчання в аудиторії”, – додав проректор вишу.

Рівненський державний гуманітарний університет (м. Рівне)

У Рівненському державному гуманітарному університеті (РДГУ) навчається близько 4400 студентів. З них 75% – жителі Рівненщини.

Дистанційне навчання у виші розпочалось з 25 жовтня, відповідно до рекомендацій МОН України.

“Онлайн-навчання в РДГУ для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання відбуватиметься поки до 15 листопада. Для цього у виші організували електронні навчальні курси, завдання та оголошення студенти отримуватимуть електронною поштою, на форумах та у соціальних мережах”, – розповів Суспільному речник РДГУ Микола Пікула.

У виші, за словами речника, вакцинувалися понад 80% працівників. Щотижня охочих педпрацівників та студентів щеплюють в університеті.

“Станом на 26 жовтня, від початку року коронавірусом інфікувалися 12 педпрацівників. Щодо студентів, такої інформації немає”, – сказав Микола Пікула.

Речник додав, що професорсько-викладацький склад має достатньо досвіду для того, щоб дистанційна форма подачі матеріалу не вплинула на якість знань не лише першокурсників, а й студентів усіх курсів та спеціальностей.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp