16°

Уряд пропонує запровадити тимчасові обмеження прав ухилянтів від мобілізації

Уряд України вніс до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає запровадження тимчасових обмежень прав громадян України, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби.

Згідно з документом, військовозобов’язані та резервісти, які не виконали обов’язки, визначені частиною третьою статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, за повідомленням керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки вносяться до Єдиного реєстру боржників та до них застосовуються наступні обмеження у вигляді:

  • заборони виїзду за кордон;
  • заборони на проведення операцій з рухомим та нерухомим майном;
  • обмеження на право керування власним транспортним засобом та отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування та розпорядження коштами та іншими цінностями;
  • відмови в укладенні кредитного договору, договору позики;
  • призупинення отримання пільг та послуг від держави.

Також зазначається, що тимчасові міри припиняються у разі виконанням військовозобов’язаним або резервістом обов’язків, визначених частиною третьою статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» шляхом надання керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки повідомлення щодо виключення військовозобов’язаного або резервіста з Єдиного реєстру боржників.

Крім того, законопроєкт передбачає, що в період дії воєнного стану громадяни України віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або зняті (виключені) з військового обліку, зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського.

Також законопроєкт обмежує надання консульських послуг у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами. Зазначається, що вони зобов’язані надавати військово-облікові документи.

Дійсність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Водночас положення абзацу першого цієї частини не застосовується у разі:

  • оформлення посвідчення особи на повернення в Україну;
  • вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України, другий з батьків яких є іноземцем або особою без громадянства;
  • вчинення нотаріальних дій з питань оформлення спадщини;
  • вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном;
  • загрози життю та здоров’ю громадянина.

Також для виїзду за кордон громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами, здійснюється за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів.

Чинність військово-облікових документів перевіряється працівником відокремленого підрозділу у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp