17°

Уряд заборонив чоловікам виїжджати за кордон за довідкою про інвалідність

Все через те, що багато довідок, які перевірили на кордоні, виявились фальшивими. 

Днями Уряд вніс зміни до Правил перетину державного кордону громадянами України. Кабмін виключив довідку медико-санітарної експертизи (МСЕК) із переліку документів, які дозволяють українцям перетинати кордон. Про це йдеться на офіційному сайті Кабінету Міністрів України. Відтепер аби виїхати за кордон особам з інвалідністю потрібні будуть інші документи, які дають можливість ідентифікувати особу.

За словами міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, основна проблема з довідкою МСЕК полягала в тому, що вона не містила даних, які дозволяють ідентифікувати того, хто її надає, тому були великі ризики підробки цього документа. Цим скористалися особи, які створювали фальшиві довідки.

Прикордонники неодноразово затримували на кордоні призовників з підробленими довідками. Через це уряд виключив довідки МСЕК з переліку документів, за якими можна легально перетнути кордон. Це, кажуть, зменшить кількість випадків фальсифікації довідок, та корупцію працівників МСЕК й лікарів медичних закладів при встановленні групи інвалідності.

“Міністерство охорони здоров’я активно працює над розв’язанням проблем у роботі МСЕК, у тому числі й для унеможливлення будь-яких проявів корупції в їх діяльності. Широкомасштабна агресія російської федерації проти України та мобілізація українських чоловіків, на жаль, спровокувала виникнення у деяких осіб бажання “підзаробити” на забороні виїзду за кордон. Ми вивчили питання, де було найбільше можливостей для махінації та належним чином на це відреагували”, – наголосив Віктор Ляшко.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp