17°

В Дубровиці підвищать тарифи на воду

Міська влада має намір здійснити підвищення тарифів на воду, її видобування, транспортування, постачання, послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для всіх категорій споживачів, що надаються КП «Міськводоканал» на 2022 рік, – пише полісся.орг.

Найближчим часом у Дубровиці подорожчають послуги з водопостачання. У комунальному підприємстві «Міськводоканал» повідомили про намір переглянути діючі тарифи на воду, її видобування, транспортування, постачання, послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для дубровичан.

Дубровицька міська рада опублікувала повідомлення із переліком п’яти “об’єктивних” причин:

 1. Перегляд тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення та їх структури здійснюється органом місцевого самоврядування щороку за заявою підприємства, відповідно до вимог пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 (в редакції постанови від 03.04.2019 р. №291) «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» для того, щоби забезпечити відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних із наданням послуг. Тарифи встановлюються на плановий період тривалістю 12 місяців.
 2. Зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб та рівня мінімальної заробітної плати відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік».
 3. Зміна з 1 червня 2021 року тарифної ставки робітника першого розряду не менше 180% прожиткового мінімуму для працездатної особи на 2022 рік.
 4. Значне зростанням тарифів на електроенергію – 66%, (у попередньому тарифі ціна 1 кВт. год – 3,10 грн., станом на грудень 2021 р. – 4,67 грн.), підвищення ціни на ПММ – 26%, на податок за користування надрами – 20%, вартості інших матеріальних ресурсів, та вартості послуг сторонніх організацій відповідно до укладених договорів.
 5. Планування реальних обсягів надання послуг.

Чинні на сьогодні тарифи не покривають витрати на виробництво та надання послуг, що безпосередньо впливає на технологічний процес видобування, транспортування води до споживачів, відведення та очищення стоків. Не дають змогу дотримуватися вимог Галузевих угод та інших законодавчих актів у сфері оплати праці, вчасно без боргів розрахуватися за спожиту електроенергію, забезпечувати якісними та в повному обсязі послугами з централізованого водопостачання та водовідведення.
Приведення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня є об’єктивною необхідністю для належного функціонування підприємства та забезпечення споживачів питною водою. – йдеться в офіційному повідомленні директора КП «Міськводоканал» Миколи Стовби на офіційному сайті міської ради.

Нагадуємо, що діючі тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення були прийняті рішенням виконкому від 29.01.2021р. №1 з 1 березня 2021 року:

Централізоване водопостачання (з ПДВ)

 • для населення – 18,00 грн. за 1 м. куб.
 • для бюджетних установ – 37,00 грн.;
 • для інших споживачів – 40,00 грн.

Централізоване водовідведення (з ПДВ)

 • для населення – 38,00 грн. за 1 м. куб
 • для бюджетних установ – 75,00 грн.;
 • для інших споживачів – 87,00 грн.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp