18°

В етнопарку на Рівненщині хочуть провести фестиваль сиру та вина

Етнопарк у Радивилові, що на Дубенщині, відвідав голова Дубенської райдержадміністрації Всеволод Пекарський в межах робочого візиту.

Він запропонував провести у Історико-етнографічному комплексі “Ладомирія” фестиваль сиру та вина за участю сироварів та виноробів з усього Дубенського району.

Відповідну інформацію оприлюднили на сторінці Дубенської РДА у фейсбуці, пише Рівне-1.

Екскурсію для відвідувачів особисто провів ініціатор проєкту “Ладомирія”, голова громадської організації “Центр дослідження та відродження Волині” Володимир Дзьобак.

У колекції “Ладомирії” – старовинні ткацькі верстати та нові, відтворені за зразком старих. За верстатами працюють ткалі, які виготовляють натуральні тканини. Фахівці етнопарку шиють автентичний одяг з усієї історичної Волині, які зібрані в Музей автентичного костюма.

Крім одягу “Ладомирія” займається книговидавництвом, відтворенням автентичних прикрас, відродженням та популяризацією нематеріальної культурної спадщини Волині.

Колектив етнопарку активно займається розбудовою свого скансену (музей під відкритим небом) – на територіє є дві великі двохсотлітні хати й кліті.

Віднедавна на території працює заклад харчування, в меню якого входять автентичні страви з різних куточків України. Також на місці працює екоферма з вирощування грибів та акваферма – на якій розводять сомів та креветок.

Власник етнопарку Володимир Дзьобак ідею організації фестивалю сиру та вина підтримав та пообіцяв співпрацю в організації.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp