6°

В ООН розповіли скільки цивільних загинуло в Україні від 24 лютого 2022 року

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) заявилf, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло щонайменше 10 000 цивільних осіб, з яких понад 560 – діти. Крім того, понад 18 500 цивільних осіб отримали поранення.

“Десять тисяч загиблих цивільних осіб – це похмура віха для України. Війна Росії проти України триває вже 21-й місяць та загрожує перетворитися на тривалий конфлікт, що потягне за собою втрати людських життів, масштаби яких годі й уявити”, – зазначила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белль.

За даними ООН, більшість випадків загибелі та поранення цивільних осіб сталися в результаті застосування зброї вибухової дії з широкою зоною ураження, наприклад артилерійських снарядів, касетних боєприпасів, ракет та баражуючих боєприпасів.

“Дані про втрати серед цивільних осіб в Україні непропорційно відображають втрати серед людей похилого віку, які часто не мають можливості переїхати до безпечних місць”, – додали в ООН.

Крім того, майже половина випадків загибелі та поранення цивільних осіб трапилася далеко від лінії фронту. Тож у відомстві констатували: наразі в Україні немає повністю безпечних місць.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp