17°

погода у Рівному

В Рівненській ОДА сформують оптимальну мережу надання публічних послуг та сервісів

Наразі в Рівненській ОДА триває збір інформації про існуючі об’єкти, де надаються публічні послуги – школи, дитсадки, лікарні, амбулаторії, культурні та спортивні заклади, центри безпеки та ЦНАПи.

Після уточнення геолокації об’єктів розпочнуть моделювати на інтерактивній карті спроможну мережу надання публічних сервісів. Як розповів заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, цю роботу планують завершити до кінця листопада, а змодельовані мережі будуть погоджені із профільними міністерствами.

Нагадаємо, кожна обласна державна адміністрація має сформувати актуальну карту з надання адміністративних послуг в графічній та текстовій формі. Таке завдання місцевим адміністраціям поставив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Термін – 1 грудня 2019 року.

Оптимізація мереж об’єктів надання публічних послуг повинна забезпечити мешканців громад доступними та якісними послугами та сервісами. Крім того, це дозволить оптимізувати видатки місцевих бюджетів на утримання всіх інфраструктурних об’єктів, через які надаються послуги і сервіси, а отже –зекономити гроші, які можна спрямувати на розвиток і підтримку інших сфер.

Мережа адміністративних послуг для громад має відповідати певним характеристикам.

Зокрема, серед стандартів безпечного середовища – час реагування на надзвичайну подію: 10/20 хвилин (місто/село), цілодобова присутність поліцейських: 1 на 6 000 жителів.

Час доїзду бригади екстреної  меддопомоги: у місті –до 10 хв., поза межами міста –до 20 хв; доступ до лікарні інтенсивного лікування –до 60 км. (60 хв.).

  ЦНАПи мають бути у кожному центрі територіальної громади та розташовані у 30-хвилинній доступності, у населених пунктах, які знаходяться поза 30 хвилинної доступності до ЦНАП, утворюються територіальні підрозділи.

Серед соціальних стандартів – транспортна доступність до соціальних послуг 15 хвилин. Стадіон має бути 1 на 10 000-15 000 сіл. насел., 1 на 30 000 –50 000 міськ. Населення, молодіжний центр – в кожному центрі культурних послуг (ЦКП).


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp