20°

В Рівненську область надійшло 1600 доз вакцини CoronaVac

У регіон прибула перша партія вакцини CoronaVac китайського виробника Sinovac Biotech. Про це повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

“Першими щеплення проти COVID-19 отримають маломобільні групи населення, які не можуть самостійно прибути до стаціонарних пунктів щеплення, – зазначив Віталій Коваль. – А також люди, які за ними доглядають. Оскільки CoronaVac – однодозна вакцина, її можна транспортувати. Також CoronaVac вакцинуватимуть освітян, залучених до ЗНО, поліцейських. Також право на щеплення мають і спортсмени, які готуються до Токійської олімпіади”.

Як розповіла координатор вакцинації на Рівненщині, заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олена Гандзюк, на відміну від AstraZeneca, вакцина CoronaVac не векторна, а інактивована. Тобто зроблена на основі “вбитого” вірусу.

“Водночас обидві вакцини є двофазними, – додала Олена Гандзюк. – Тобто для формування імунітету потрібно отримати дві дози. Обидва рази щеплюватися необхідно однією і тією вакциною. Не можна щеплювати людину спочатку векторною вакциною, а потім інактивованою”.

Наразі працювати з цією вакциною навчена одна мобільна бригада. У подальшому навчання пройдуть інші мобільні бригади, створені в області.

На сьогодні на Рівненщині уже провакциновано понад 13 тисяч людей.